У соцмережі поширюється нова теорія змови, пов’язана з протестами проти расизму та поліцейського насильства в США. Цього разу заявляють, що акаунт Фонду Барака Обами у Твіттері опублікував фото вбитого Джорджа Флойда задовго до його смерті. Насправді Твіттер щотижня проводить валідацію веб-лінків (перевірка на працездатність – прим. ред.), які прикріплені до твітів користувачів, а отже, й оновлює зображення-заставку.
Користувачі соцмереж цікавляться, як так сталося, що у твіті акаунта «The Obama Foundation» за 17 травня показує малюнок із плакатом, де зображений Джордж Флойд, який помер від рук поліцейських 25 травня 2020 року. Його смерть спричинила масові протести спочатку в Міннеаполісі, а потім і по всіх Сполучених Штатах.
Деякі користувачі навіть припустили, що Обама міг знати заздалегідь, кого вб’ють: «Очевидно, у фонді Барака Обами вже точно знали, кого саме повинні вбити днями, а тому й подумали заздалегідь про символікою наступних заходів».
Сам твіт «The Obama Foundation» за 17 травня був присвячений випускному в школах, і в ньому випускників закликали святкувати онлайн і поділитися своїм випускним фото в коментарях. Жодної згадки про Джорджа Флойда в самому твіті не було. Однак до поста був прикріплений лінк на головну сторінку Фонду – obama.org.
Веб-архів показує, що у твіті за 17 травня зображення із Джорджем Флойдом не було.
Як засвідчило розслідування італійських фактчекерів із проекту Open, фото на сайт було додано 31 травня. Твіттер використовує валідатор для того, щоб перевіряти веб-посилання на їх наявність. Такий процес відбувається щотижня. Відповідно, при валідації з’являється той контент (зображення), який є актуальним на момент перевірки, а не на момент публікації твіту.
Попередній перегляд того, який вигляд матиме посилання на сайті у Твіттері, можливий за допомогою Card Validator. Якщо ми перевіримо сайт obama.org, то зображенням для попереднього перегляду буде саме фото із Джорджем Флойдом.
Отже, фото не було приєднане безпосередньо до твіта, а підтяглося із сайту під час щотижневої валідації у Твіттері.