Джерело: Крым.Реалии
Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення проведе перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1 + 1» через демонстрацію в ефірі карти України без Криму, який анексувала Росія.
Як зазначено в повідомленні, відповідне рішення було ухвалено на засіданні 21 травня у відповідь на звернення Служби безпеки України.
«У своєму листі Служба безпеки України звернулася до регуляторного органу за фактом демонстрації телеканалом карти України без окупованого Криму. Моніторингом Національної Ради 13 квітні зафіксовано розміщення у випуску новин «ТСН», в сюжеті «Обвал цін» (о 20:25), карти України без окупованої Автономної Республіки Крим з посиланням на карту нашої країни, опубліковану на інтернет-сторінці міжнародної організації «Nord Pool Spot». Це – енергетична європейська біржа, яка здійснює продаж електроенергії в країнах Європи (Норвегія)», – йдеться у повідомленні.
Як зазначили в Нацраді, канал порушив два пункти частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», згідно з якими телерадіоорганізація зобов’язана дотримуватися законодавства України, вимог ліцензії і поширювати об’єктивну інформацію.
Перевірку планують здійснити після завершення карантину.
Раніше повідомлялося, що видання The New York Times опублікувало карту, на якій зазначило кількість захворілих на нову коронавірусну інфекцію в різних країнах. При цьому анексований Крим там позначили російською територією.
Посольство України у США закликало американське видання The New York Times виправити карту по пандемії COVID-19, де Крим позначений як «російська» територія.
Раніше The New York Times уже публікувало карту України без Криму. Це зображення ілюструвало статтю, присвячену українському бізнесменові Ігорю Коломойському. Пізніше видання виправило зображення.
Також британська The Guardian публікувала карту України без анексованого півострова в матеріалі про поширення коронавірусу в світі. Через деякий час посольство України в Великобританії повідомило, що видання оновило карту і Крим більше не зображувався російським.
Також американський портал Vox виправив опубліковану ним раніше некоректну карту зі звітом щодо поширення коронавірусу в світі, де анексований Крим був позначений як частина Росії.
Анексія Криму Росією
У лютому 2014 року в Криму з’явилися озброєні люди у військовій формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради АРК, Ради міністрів АРК, а також сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об’єкти та блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.
16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя пройшов невизнаний більшістю країн світу «референдум» щодо статусу півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ані Україна, ані Європейський союз, ані США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
Джерело: Крым.Реалии