Коронавірус – це афера, яку організував Китай, пише сайт BBCсCNN, відомий своїми «сенсаційними новинами», посилаючись на пост у Facebook. Автор публікації в соціальній мережі не заперечує наявності самого вірусу, але стверджує, що його небезпеку перебільшено в 20 разів
Як випливає з публікації, автор матеріалу в Facebook дійшов такого висновку після того, як у мас-медіа з’явилася новина про те, що в результаті тестування жителів Нью-Йорка у кожного п’ятого виявили антитіла до коронавірусу. «Масове тестування в Нью-Йорку показало, що у кожного п’ятого є антитіла до COVID-19, – пише автор повідомлення і додає: – Це означає, що 20% жителів міста вже перехворіли на коронавірус”.
Інформацію також було опубліковано в десятках груп у Facebook.
Насправді ж ні влада Нью-Йорка, ні ВООЗ, ні будь-хто інший не заперечував існування коронавірусу і глобального поширення інфекції, викликаної коронавірусом нового типу, – COVID-19.
Влада штату Нью-Йорк дійсно провела попереднє тестування на наявність антитіл до коронавірусної інфекції COVID-19, про що в середу, 22 квітня, повідомив губернатор штату Нью-Йорк Ендрю Куомо. За допомогою цього тестування влада штату хотіла отримати більш повну картину поширення інфекції.
Однак, тут потрібно бути точним.
По-перше, протестували всього 3 тисячі жителів штату і міста Нью-Йорк. Тестування проводилося серед тих людей, які ходять в магазини.
По-друге, антитіла до коронавірусу (але не сам коронавірус) виявили у 14% протестованих жителів штату Нью-Йорк. Серед жителів міста позитивний результат становив 21%.
Однак тести на антитіла, як зазначають дослідники, не завжди точні. Багато видів тестів можуть реагувати також на звичайну застуду, а деякі, навпаки, можуть не виявити коронавірус навіть за його наявності в організмі людини. Тому ВООЗ закликає бути обережними: «Лабораторні тести, які виявляють антитіла до SARS-CoV-2 у людей, включаючи швидкі імунодіагностичні тести, потребують подальшої валідації для визначення їх точності та надійності».
Також потрібно пам’ятати, що, за даними ВООЗ, більшість людей, інфікованих новим коронавірусом, зовсім не відчувають ніяких симптомів або мають слабкі симптоми. Таких хворих, за останніми даними, до 80%.
COVID-19 відрізняється від грипу. Для порівняння: смертність від коронавірусної інфекції становить в середньому 3-4%, від звичайного сезонного грипу – менше ніж 0,1%. За останніми даними ВООЗ, COVID-19 у 10 разів більше смертельний, аніж свинячий грип. По-друге, інкубаційний період у COVID-19 довший. Далі – базове число репродукції (Ro) вірусу, тобто його здатність передаватися від людини до людини, в COVID-19 вище. Наприклад, після 10 раундів передачі інфекції на грип можуть захворіти 56 осіб, на коронавірус – 2047.
Нагадаємо також, що вперше про вірус SARS-CoV-2 повідомили в місті Ухань в центральному Китаї. Після цього він вмить поширився по всьому світу і станом на 27 квітня зафіксований у 210 країнах і територіях світу. Загальна кількість людей, які захворіли, – понад 3 мільйони людей (на 27 квітня 2020 року). Вірус походить із сімейства вірусів, які поширені серед диких тварин, зокрема кажанів.