Коронавірус – це «розплата для України» за війну на Донбасі, послана країні «згори», як «розплата за гріхи». Чергову порцію антиукраїнського контенту видало російське агентство News Front, зареєстроване в тимчасово окупованому Криму. Пропагандистське видання запевняє, що через коронавірус і російську агресію проти України Європейський Союз «перекрив кордони, залишивши партнерів напризволяще». На думку агітпропу, тимчасове закриття кордонів країн Шенгенської зони нібито сигнализує про те, що «в Євросоюзі плювати хотіли на українців». «Нинішня ситуація стала найкращим підтвердженням того, що європейської мрії, яку в вигляді локшини намотували українцям на вуха майданні еліти, не існує», – резюмують пропагандисти.
Всесвітня пандемія нового типу коронавірусу Covid 19 вже котрий місяць не сходить зі шпальт медіа, проте звинуватили Україну в «гріховності» у контексті поширення вірусу вперше. З таким же успіхом можна заявити, що коронавірус у Росії – це «кара небесна» для Кремля за окупацію українських Криму та Донбасу. Автор цієї статті «забув» вказати, що коронавірус – явище світового масштабу і до російської агресії в Україні не має жодного сосунку. Пропагандисти також вельми дивно описують запобіжні заходи Європейського Союзу в зв’язку з інфекцією. В умовах пандемії держави-члени ЄС дійсно ввели тимчасовий прикордонний контроль, щоб уповільнити поширення коронавірусу. Однак на сьогодні тривають поставки по всьому світу, а потік товарів і ключових послуг, у тому числі в Україні, не припинився. Закриття Шенгенської зони для громадян не має ніякого відношення до України або російської війни на Донбасі.
Крім того, Євросоюз «не відвернулася від України» і «не плюнув в обличчя українцям» в умовах кризи. ЄС продовжує підтримувати країну навіть в умовах всесвітньої пандемії. Наразі Євросоюз готує комплекс заходів допомоги для окремих країн-партнерів і регіону «Східного партнерства» в цілому. Перший пакет підтримки для України становить приблизно 80 мільйонів євро. Гроші спрямують на підтримку системи охорони здоров’я: посилення координації на міждержавному рівні, підтримку лікарень «першої лінії» захисту, яка бореться з пандемією. ЄС також допоможе Україні у вирішенні соціальних питань, як-от допомога літнім людям, онлайн освіта, догляд за дітьми, а також сприятиме у наданні кредитної підтримки малому і середньому бізнесу для швидкого виходу з кризи.
У цілому Європейський союз виділяє країнам «Східного партнерства» 140 мільйонів євро на невідкладні потреби для боротьби з коронавірусом. Крім України, гроші мають отримати Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія та Молдова. Крім того, Європейська комісія перерозподілить 700 мільйонів євро, щоб допомогти пом’якшити соціально-економічний вплив кризи, викликаний всесвітньою пандемією.