Медичні маски. Фото: sakhalin.info

Джерело: Грани.ру

Поліція склала другий протокол про поширення фейкової інформації на видання «Говорит Магадан» через новини про брак захисних масок для лікарів. Про це «Медіазоні» повідомив координатор проекту «Правозащита Открытки» Олексій Прянишников.

Протокол за частиною 9 статті 13.15 КАП (поширення в ЗМІ завідомо недостовірної суспільно значимої інформації) на видання склав майор Черней через замітку «Перші підсумки «модернізації охорони здоров’я» по-носівськи в Магадані: лікарі дитячої інфекціонки купують захисні костюми в автомагазинах і шиють собі маски». Для юридичних осіб штраф за статтею становить від 200 до 500 тисяч рублів.

Генпрокуратура звернула увагу на статтю 30 березня. У відомстві заявили, що, за інформацією в.о. головлікаря Магаданської обласної лікарні, всі її лікарі «забезпечені засобами захисту в повному обсязі». Наступного дня Роскомнагляд заблокував матеріал.

Стаття залишилася доступною в кеші Google.

Наприкінці березня той же самий поліцейський склав протокол через замітку на сайті «Говорит Магадан» про місцевого жителя, який був госпіталізований в обласну лікарню з підозрою на коронавірус, а потім помер. У Генпрокуратурі стверджували, що видання написало про смерть хворого від коронавірусу, хоча в публікації причина його смерті не вказувалася.

2 квітня головний редактор сайту «Эхо Москвы» Віталій Рувинський повідомив «Відкритим медіа», що «Эхо Москвы в Оренбурге» на вимогу Генпрокуратури видалило зі свого сайту пост правозахисника Володимира Осєчкіна про «спалах невідомого захворювання» в оренбурзькій ВК-8. У відомстві повідомили, що за підсумками перевірки, проведеної оренбурзьким УМВС у цій колонії, «інформація про захворювання не підтвердилася».

Кирилл Рогов, політолог:

Цей ідіотський закон (про суворі покарання за поширення фейків про епідемію. – Ред.) відображає власне паніку самої влади, її розуміння, що вибудована нею система не дає реального уявлення про масштаби нещастя.

Це не тільки російська проблема. Ця епідемія влаштована так, що реальний стан речей стає відомим тільки в той момент, коли вже настала криза. Але важливо, як сама влада реагує на це. А вона реагує так, як налаштована реагувати на проблему соціально-політична система. У Росії вона налаштована на репресії проти громадян: всіх контролювати, якомога можна менше дати, що-небудь за можливості відібрати і кого-небудь посадити до в’язниці за «поширення недостовірних відомостей». При тому, що реальна проблема – в недостовірності відомостей про масштаб проблеми, які має сама влада.

При цьому – що дуже важливо! – приховування інформації про локальні кризи-спалахи суспільно набагато, незрівнянно небезпечніше, ніж перебільшене уявлення про масштаби епідемії. І поширення відомостей про реальний стан речей суспільно корисне, навіть якщо воно в якихось випадках виявиться перебільшеним. Від цього, в усякому разі, ніхто не помре.

https://www.facebook.com/kirill.rogov.39/posts/3987170144633909

Джерело: Грани.ру