
Джерело: EU vs Disinfo
Фактчекери відзначають зростання дезінформації, що публікується у сербських таблоїдах, на 35%.
Щонайменше 945 необґрунтованих новинних матеріалів було опубліковано в 2019 році чотирма таблоїдами («Informer», «Srpski Telegraf», «Alo» і «Kurir»), які мають найбільші тиражі в Сербії, визначила у нещодавньому дослідженні платформа з перевірки фактів «Raskrikavanje». Це на 35% більше, ніж у 2018 році, коли незалежний сайт визначив 700 матеріалів, опублікованих трьома ЗМІ («Informer», «Alo» і «Srpski Telegraf»).
Неправдиве висвітлення було переважно спрямоване проти опозиції, при цьому згадані ЗМІ хором позитивно висвітлюють діяльність президента Олександра Вучича та його російського колеги Володимира Путіна.
Підозрювані ті ж самі
Не лише місцеві опозиційні групи, але й міжнародні сили часто описуються як «вороги» в спотвореному і повному помилок висвітленні як державної політики лідерів Албанії та Косово, так і діяльності НАТО. Їх регулярно звинувачували у веденні особливих інформаційних воєн і плануванні нападів на Вучича. До складу основних наративів входять оманливі заяви про шпигунство і змови.
Тактиками, що часто використовуються, є публікація новин, які не можна перевірити, посилання на анонімні джерела і навмисне виключення фактів, необхідних для правильного розуміння контексту. Оскільки в дослідженні «Raskrikavanje» не розглядалися новини спорту та шоу-бізнесу, реальна кількість маніпуляцій може бути ще більшою.
За даними провідного сербського новинного сайту із перевірки фактів таблоїди, які досліджувалися, часто отримують фінансування з бюджетів місцевих громад у вигляді спільного фінансування проектів і державних закупівель, хоча вони ж регулярно порушують Кодекс журналістів Сербії.
Оригінальний матеріал доступний за посиланням https://www.raskrikavanje.rs/page.php?id=557
Джерело: EU vs Disinfo