Джерело: EU vs Disinfo
«Перший канал» стикнувся з серйозними фінансовими проблемами, повідомляють «Ведомости».
Як зазначають джерела «Ведомостей», проблеми каналу почали впливати на одного з його кредиторів, телецентр «Останкіно», який займається трансляцією програм каналу і в якого «Перший канал» орендує приміщення та технічне оснащення.
«Перший канал» відіграє ключову роль у поширенні прокремлівської дезінформації. Можливо, каналу настав час переосмислити редакційну політику і повернути собі довіру російської аудиторії, висвітлюючи події, що базуються на реальних фактах.
Втома від дезінформації
Цілком ймовірно, що в підсумку російська влада втримає «Перший канал» на плаву, збільшивши і без того щедре федеральне фінансування, яке отримує канал. Зрештою, канал входить до числа російських ЗМІ, редакційна політика яких безпосередньо контролюється Кремлем.
Але чому б не перетворити виклик на нову можливість і не звернути увагу на основні проблеми? «Перший канал», ймовірно, чітко усвідомлює, що результати недавнього опитування російських телеглядачів продемонстрували, що довіра до каналу впала з 53% у травні 2015 року до всього лише 33% у серпні 2019 року.
Іншими словами, чи не втомилися глядачі «Першого каналу» від дезінформації? У них на те, ймовірно, є вагомі причини, судячи з «послужного списку» каналу щодо розповсюдження дезінформації.
Понад 500 прикладів
Саме «Перший канал» транслював у 2014 році, напевно, найбільш відомий дезінформаційний матеріал про конфлікт в Україні: історію про нібито розіп’ятого маленького хлопчика, якої не біло.
Ще одним знаменитим дезінформаційним матеріалом «Першого каналу» було вигадане викрадення і зґвалтування «Лізи» в Німеччині у 2016 році.
Менше ніж рік тому «Першому каналу» довелося знову зізнатися у використанні актора, який зіграв роль українця в підробленому інтерв’ю.
«Перший канал» брав участь у поширенні дезінформації, покликаної викликати сум’яття, щодо катастрофи рейсу малайзійських авіаліній MH17 і навіть популяризував теорію антисемітської змови Ротшильдів.
У лютому 2018 року «Перший канал» нібито показав сцени боїв в Сирії з використанням кадрів які, як з’ясувалося, було взято з комп’ютерної гри «Arma 3».
Перейдіть за цим посиланням, щоб прочитати про більш як 500 прикладів дезінформації, трансльованої «Першим каналом», зібраних у базі даних прокремлівської дезінформації EUvsDisinfo (англійською мовою).
Іншими словами, у процесі необхідної реструктуризації, яка неухильно наближається, «Перший канал» міг би почерпнути чимало корисного від уважного прочитання матеріалів на сайті EUvsDisinfo, а відтак задуматися над тим, чи не звільнити насамперед команди, які працювали над згаданими тут історіями.
Джерело: EU vs Disinfo