Джерело: EU vs Disinfo
З 2017 року кількість країн, що використовують організовані кампанії з маніпулювання в соціальних мережах, збільшилася на 150%, із 28 до 70.
Згідно з аналізом Проекту із дослідження алгоритмів пропаганди Оксфордського університету, у всіх цих 70 країнах хоча б одна політична партія або орган влади використовує соціальні мережі для формування громадської думки в масштабах країни. Але що відрізняє новачків від досвідчених в цьому держав, так це вміння організовувати операції по лінії розпадницької роботи за кордоном. Такими навичками володіють Китай, Індія, Іран, Пакистан, Росія, Саудівська Аравія та Венесуела.
Що ж стосується персоналу для цих операцій, то в дослідженні стверджується, що органи влади Росії наймають студентів і молодіжні групи для створення алгоритмізованої пропаганди, але також була відзначена активність приватних підрядників та громадських організацій.
Аби поширити свою точку зору, ці прокремлівські суб’єкти використовують повідомлення, які або підтримують, або пригнічують, або відволікають аудиторію, сіють розбіжності або просто нападають на опозицію. Вони використовують багатий набір інструментів, що включає поширення дезінформації у ЗМІ, масове сповіщення про контент і акаунти в соціальних мережах, тролінг, поширення контенту та використання даних для поглиблення розуміння цільової аудиторії.
За висновками дослідження Росія перебуває серед 12 країн, які мають найширші можливості ведення операцій в цифровому полі, великий постійний штат і бюджет, виділені на дослідження і розробки, психологічні операції та інформаційну війну. Усі ці кошти використовуються авторитарними режимами по всьому світові, щоб придушувати права людини, дискредитувати політичних супротивників та спростовувати думку інших.
Джерело: EU vs Disinfo