Прокремлівські ЗМІ повідомили про те, що на території Посольства України в Іспанії у день виборів 31 березня голова виборчої комісії в Мадриді Ігор Кметик нібито напав на журналістів, які хотіли стежити за виборчим процесом. Про це повідомили Ukraina.ru, Рамблер.ру, Страна.ua, Sharij.net та інші.
Російські ЗМІ посилаються на українського журналіста Дмитра Васильця, котрий опублікував відеозвернення на сторінці «Штаб із протидії фальсифікаціям на виборах за кордоном України» у Facebook.
Варто зазначити, що ця сторінка має всього 65 лайків та існує лише 1 місяць. Також на сайті цієї організації вказані партнери, серед яких і організація «Успішна варта» , створена за ініціативи і підтримки політика Олександра Клименка, екс-міністра за часів президентства Віктора Януковича.
Самого Дмитра Васильця неодноразово було помічено у поширенні прокремлівської пропаганди. У 2017 суд міста Бердичів, Житомирської області, визнав Дмитра Васильця винним у сприянні терористичній організації і засудив його до дев’яти років позбавлення волі. За даними Служби безпеки України, Василець тривалий час перебував на території «ДНР», де консультував і допомагав співробітникам телеканалу «Новоросія ТВ». Крім того Дмитро Василець потрапив і до бази «Миротворця» як антиукраїнський пропагандист.
Також ресурс Страна.юа опублікував відео, зняте Тетяною Дяченко на виборчій дільниці 900028. Згідно з відео на жінку, що представилася журналісткою новинного агентства «Медиа Поток», ніхто не нападав. Голова виборчої комісії у Мадриді Ігор Кметик аргументував, що жінка не подавала запит заздалегідь, окрім цього у нього викликали підозри її документи та реальність ЗМІ, яке вона представляє.
Ігор Кметик прокоментував для StopFake інцидент: «Приблизно о 10:00 до мене звернулася особа жіночої статі, яка повідомила, що вона є журналістом інформаційного агентства «Медиа Поток» і має намір виконувати функції журналіста на виборчій дільниці 900028. Оскільки мені невідомо про існування такого ЗМІ в Україні, я попросив її показати паспорт і надати додаткові відомості щодо названого нею ЗМІ, оскільки зовнішній вигляд посвідчення викликав сумнів. У відповідь вона пригрозила мені заявою до поліції і почала провокувати громадян України, які стояли в черзі на голосування. На їхню вимогу припинити зйомку вона реагувала агресивно. Коли я знову попросив її припинити провокації, зазначена особа нарешті покинула територію посольства України в Іспанії», – повідомив Ігор Кметик в особистому листуванні з журналістом StopFake.
«Медіа Потік» дійсно виявився не зовсім звичайним інформаційним агентством. Незважаючи на те, що на сайті вказана державна реєстрація сайту mediaflow.in.ua, останні публікації були зроблені в грудні минулого року, а перед тим – у вересні 2018. Така незначна кількість публікацій викликає підозру, чи здійснюють співробітники видання журналістську діяльність на цей момент.
Таким чином, цей інцидент на виборчій дільниці в Мадриді як напад на журналістів є маніпуляцією.