Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider
«Керівництво США фактично визнало відставання від Росії у галузі сучасних озброєнь.
Як пише журнал Foreign Policy із посиланням на джерела в Пентагоні, адміністрація Дональда Трампа вирішила збільшити бюджет на розробку гіперзвукової зброї.
У Пентагоні планують витратити на ці дослідження більше $ 2,5 млрд, несуттєво знизивши витрати на ПРО, повідомляє “Россия 24”.
Таке рішення суперечить нещодавнім заявам Трампа щодо необхідності нарощування потенціалу протиракетної оборони країни. Варто зазначити, що військовий бюджет США перевищує російський більше ніж у 15 разів і становить близько $ 700 млрд, що можна порівняти із сукупним річним військовим бюджетом усіх країн світу».
Foreign Policy дійсно пише, що Пентагон, згідно зі свідченнями неназваного джерела, надіслав запит на $ 2.6 млрд для розробки гіперзвукового зброї. Але ні з жодним «відставанням від Росії» журнал це не пов’язує.
Робота над гіперзвуковою зброєю у США цілеспрямовано триває вже давно; ще у 2011-2013 роках пройшли успішні випробування плануючої ракети із маневруючою боєголовкою проекту Advanced Hypersonic Weapon і крилатої ракети Boeing X-51A WaveRider. Перші ж випробування російської гіперзвукової зброї були проведені лише нещодавно.
Американські експерти не надто високо оцінюють російську гіперзвукову зброю: так, напередодні публікації, на яку звернули увагу «Вести», той таки журнал Foreign Policy розмістив статтю із характерним заголовком «Нові російські ракети націлені на США. Але гіперзвукова зброя Москви може виявитися собакою, котра більше гавкає, аніж кусається». А The National Interest у грудні минулого року писав, що прагнення Росії першою поставити гіперзвукові ракети на бойове чергування може обернутися взяттям на озброєння ненадійної зброї.
Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider