Джерело: Людмила Савицька, для Радіо Свобода
Митрополит Псковський і Порховський Тихон (Шевкунов), настоятель Псково-Печерського монастиря, якого у пресі називають «сповідальником Путіна», у квітні 2019 року запланував випустити на суд широкого загалу свою п’єсу про історію Кримського півострова. Про це сам Тихон Шевкунов повідомив на XXI Корнилівських читаннях у Пскові. Тема читань – «Свідоцтва щодо Христа в сучасному світі».
«Я наразі закінчую, уривками абсолютно, п’єсу. Зараз залишилося дописати буквально півсторінки, і вона вже «з коліс» йде в постановку. Постановка відбудеться в Криму. П’єса стосується історії Криму, історії Херсонеса, пошуків духовних шляхів від античності до наших днів. Сподіваюся, що зараз вистачить часу десь до середини квітня її доредагувати і віддати в постановку», – розповів митрополит Тихон.
Він зазначив, що на сцені її можна буде побачити вже влітку 2019 року. «Сцену ми створили в Херсонесі. За п’єсою також збираються ставити фільм», – заявив митрополит.
Тихон Шевкунов із делегацією Стрітенського монастиря, який він очолював до 2018 року, приїжджав до анексованого Криму в травні 2016 року. Він відвідував міста Севастополь і Сімферополь. «Стосовно ставлення до приєднання Криму, то це, звичайно, був просто абсурд, повний абсурд, який усвідомлювали всі. Крим, политий кров’ю, Крим, вимолений молитвами, Крим як місце хрещення російського народу, всього російського народу, зокрема й українців, білорусів. І раптом він поза Росією. Звичайно, це є абсурдом», – відповів тоді Шевкунов на питання щодо його особистого ставлення до подій 2014 року.
У листопаді 2018 року Псково-Печерський монастир, у якому митрополит Тихон Шевкунов наразі займає посаду настоятеля, за низкою свідчень із візитом відвідував президент Росії Володимир Путін. Офіційно про відвідини не повідомлялося. Монастир у той день на шість годин був зачинений для всіх туристів і прочан, а багатьом працівникам монастиря дали позачерговий вихідний.
Тихон Шевкунов – автор книги «Несвяті святі», яка стала бестселером, а також концепції виставки «Росія – моя історія». На запитання про те, чи є він духівником Путіна, він відповів так: «Володимир Володимирович Путін має можливість консультуватися із чималою кількістю компетентних людей – від Святійшого патріарха до простих священиків і мирян. Серед таких священиків і ваш покірний слуга, це дійсно так». Водночас він відкинув припущення, нібито справляє «особливий вплив» на президента.
У ці дні відзначається п’ята річниця анексії Росією Криму, не визнаної переважною більшістю країн світу.
Джерело: Людмила Савицька, для Радіо Свобода