ЗОБРАЖЕННЯ

Джерело: EU vs Disinfo

Російські кінематографісти цього року не домоглися успіху на церемонії вручення премії «Оскар». А все могло б бути інакшим, якби в боротьбі за цю нагороду брали участь прокремлівські ЗМІ. Їхні ідеї часом не поступаються за креативністю найкращим продуктам «фабрики мрій». 

Якби існувала така категорія, то «Оскар» за найкращий фільм у жанрі фентезі одержали б прокремлівські ЗМІ, які написали про Польщу, яка нібито будує імперію, що простирається від Балтики до Чорного моря. Щоб здійснити це, Польщі спочатку потрібно було б розвалити Україну, поглинути її західну частину, а також організувати воєнну інтервенцію в Білорусь. У цьому фільмі Польща підтримала б нацистів в Україні та зробила б усе, що в її силах, щоб зруйнувати цілісність цієї держави. По ходу фільму ми з’ясовуємо, що ймовірні плани Польщі щодо захоплення Сходу є частиною більш широкої західної концепції щодо оточення Росії й/або початку війни проти неї. Такі неправдиві наративи заслуговують на фальшивий «Оскар» за використання історичних прецедентів для розпалювання конфліктів і спорів між сусідами.

Найкращий недокументальний фільм 

Нагороду за найкращу недокументальну картину отримує матеріал без жодних документально підтверджених фактів. Як стверджує один із дезінформаційних ЗМІ, Латвія підтримує варварське убивство китів, купуючи китове м’ясо у Норвегії. Публічно доступні дані про торгівлю в цьому випадку були просто зігноровані.

Найкращий монтаж 

У світі дезінформації «Оскар» за найкращий монтаж отримав би RT за матеріал про Венесуелу та її супермаркети, заповнені доступними для громадян продуктами. Відео демонструє один супермаркет у престижному районі Каракаса й покликаний переконати нас у тому, що брак продовольства у Венесуелі – всього лише винахід провідних західних ЗМІ. Це також підводить до іншого дезінформативного наративу, що описує допомогу Заходу як засіб підготовки до іноземного воєнного вторгнення. Такі повідомлення з’являлися кількома мовами, якими здійснює мовлення RT (англійська, іспанська та російська). За даними RT, люди у Венесуелі не відчувають голоду – цікаве зрушення у висвітленні ситуації в країні, адже раніше, до початку мітингів на підтримку Хуана Гуайдо, ЗМІ стверджували, що Венесуела потерпає від браку продовольства та ліків. Тож тепер може виникнути запитання, чому Венесуела взагалі прийняла російську допомогу.

Найкращий адаптований сценарій

Комітет премії в цьому випадку був одностайним: на «Оскар» за найкращий адаптований сценарій заслуговує історія про Сергія Скрипаля і його дочки Юлії, які, згідно з інформацією прокремлівських ЗМІ, або вже мертві, або незабаром загинуть у результаті «нещасного випадку», організованого Заходом. Дезінформаційні ЗМІ продовжують наполягати на цьому і створювати інші наративи про Скрипалів, навіть після того, як британський посол у Москві підтвердив, що вони живі. З моменту отруєння Скрипалів і сумнозвісної поїздки російських «туристів» у Солсбері минув майже рік. Однак, судячи з усього, незважаючи на переважну більшість доказів участі Росії, це не означає, що хвиля дезінформації про цей інцидент сходить нанівець. Стійкість дезінформації в цій сфері може заслуговувати на ще одну фальшиву нагороду.

Якість дезінформативних історій значно програє якості великих російських фільмів «Левіафан» або «Нелюбов», номінованих на справжній «Оскар» в останні роки. Однак ви можете зробити власні висновки, звернувшись до повної колекції сюжетів у нашій базі даних.

Джерело: EU vs Disinfo