Методів ефективного запобігання дезінформації шукають усі, хто будь-яколи стикався із пропагандою та маніпуляціями. Досі шукаються ефективні методи, завдяки яким вдасться захистити від шкідливого впливу несвідому частину суспільства. Здається природним, що держава повинна вжити заходів для підтримки стійкості власного суспільства до маніпуляцій в інформаційному просторі шляхом, зокрема, збільшення інформованості про маніпуляції та дезінформацію, розвиток навиків перевірки та аналізу інформації. Важоива також співпраця неурядових чи журналістських кіл із державними установами. Про це говорить доктор Адам Лельонек, директор Центру аналізу пропаганди та дезинформації.
«Ми вчимося все краще виявляти загрози, тоді як суспільство є об’єктом нападу. Цей соціальний розум вимагає довгострокових, широкомасштабних дій, і сама держава з цим не впорається. Не впорається самостійно і третій сектор. Ці заходи повинні бути понадвідомчими. У нас є все більше державних центрів, які займаються цією темою, але до розробки стратегії ще далеко».
Проблему визнали також інституції ЄС Європейська комісія запропонувала заходи щодо боротьби з дезінформацією в Інтернеті, включаючи загальноєвропейський кодекс поведінки у сфері боротьби проти дезінформації, підтримку незалежної мережі факт-чекерів та низку заходів із просування високоякісної журналістики та медіа-грамотності.
До грудня 2018 року Комісія представить доповідь про досягнуті результати. У звіті також буде розглянуто необхідність подальших дій для забезпечення постійного моніторингу та оцінки конкретних заходів.