Це вже помітно. Перед запланованими на листопад додатковими виборами у США, у Твіттері відзначено активність нових профілів російських тролів. Вони краще підготовлені і краще підбирають зміст. Варто дослідити це питання, особливо перед майбутнім виборчим марафоном у Польщі.
Нові види активності тролів та ботів описані в матеріалі американської щоденної газети «Wall Street Journal». Керовані із Росії профілі зосереджують свою діяльність на поглибленні політичних розбіжностей. Видання повідомляє, що минулого тижня Демократи в комісії з питань розвідки Палати представників виявили близько 1,1 тис. нових російських профілів, тим самим збільшивши кількість відкритих профілів, що ведуться санкт-петербурзькою компанією Internet Research Agency – так званою фабрикою тролів у Росії – до понад 3,8 тис. Щонайменше 17 із цих профілів, були активними цього року – пише «WSJ», вказуючи, що дані щодо багатьох російських тролів не були оприлюднені.
«Нові» тролі винятково активні. Як повідомляє «WSJ», вони опублікували більше 2,9 млн твітів і ретвітів. Загалом профілі, пов’язані з «фабрикою» в Росії, відповідають за більш ніж 8 млн твітів і перепостів. Як із цим справляється адміністрація мережі? Так собі. Американці пишуть, що з січня Твітер виявив і закрив лише 41 обліковий запис із числа профілів, що керуються із «фабрики».
Важливо, що, як і в попередні місяці, нові тролі публікують, крім політичного змісту, новини з шоу-бізнесу, а також місцеві новини. Мета зрозуміла – проникати якомога глибше до місцевої громади, щоби інфікувати її пропагандою та дезінформацією.
Однак це не кінець. Росіяни підігрівають також емоції навколо суперечливого розпорядження щодо імміграції і розділення сімей нелегальних іммігрантів.
«Тролі та боти використовують дебати про розділення родин та імміграцію, щоби сіяти розбрат між американцями. Важливо, щоб представники соціальних мереж їх викривали. Щоби кожен знає, що є неправдою», – написав у Твіттері республіканський сенатор Джеймс Ланкфорд.
Trolls and bots are still active on Twitter trying to deceive us. They’re even using the current family separation & immigration debate to sow discord among Americans. It is important for social media companies to expose it so everyone knows what is fake. https://t.co/z28Wjmjhop
— Sen. James Lankford (@SenatorLankford) June 20, 2018
Проте важко робити такі заклики, навіть якщо президент Twitter Джек Дорсі, поширив як мінімум 17 твітів керованого з фабрики тролів профілю. З кінця 2016 р. до середини 2017 р. Дорсі ділився дописами користувача @Crystal1Johnson. Цей профіль опинився у списку, опублікованому Демократами із Комісії з питань розвідки Палати представників. Тут виявилося, що «профілювання» змісту публікацій має сенс. Дорсі поділився твітами, зокрема, про сина Боба Марлі, Місяць історії жінок та расизм.
Тим часом у Польщі розпочинається підготовка до виборчого марафону. Цього року на країну чекають вибори місцевих органів влади, наступного – до Європарламенту та Сейму. Цикл закінчиться президентськими виборами в 2020 р.
У своєму аналізі «WSJ» проаналізував бл. 7 тис. твітів і ретвітів користувачів, пов’язаних з Internet Research Agency.
PAP / WSJ / Business Insider / власні джерела