Експерти з Європи та Сполучених Штатів 8 червня прибули до Гданська на запрошення голови Підкомітету з питань безпеки та оборони Європейського парламенту Анни Фотиги та Групи європейських консерваторів та реформістів, щоб обмінятися досвідом боротьби із загрозами в кіберпросторі.
Кібербезпека має ключове значення для держав, компаній, а також простих громадян, про що експерти говорили у рамках трьох дискусійних майданчиків. У першому із них – «Виклики для безпеки в кіберпросторі» – взяли участь Майкл Чертофф – співголова Глобальної комісії з питань стабільності кіберпростору, секретар національної безпеки США (2005-2009), доктор Хатуна Мшвідобадзе – директор Cyberlight Global Associates, проф. Мартін Лібіцкі із Морської академії США та Ян Гавранек із кабінету генерального секретаря НАТО. Модератором була євродепутатка Анна Фотига.
Учасники дискусії на прикладах кібератак в Естонії (2007), Грузії (2008) та Україні (2017) обговорили наступальний потенціал, зокрема, Росії та Китаю та підвищення кіберактивності організованої злочинності та терористичних організацій. Політики окремих країн та міжнародних організацій, що працюють у галузі кібербезпеки, суттєво відрізняється, а це означає, що деякі сфери, такі як національна безпека або захист конфіденційних даних, є особливо чутливими до кібер-атак.
Другий майданчик під назвою «Стійкість до загроз у кіберпросторі» вів модератор Джейсон Вайсман – радник з питань боротьби з тероризмом та безпеки у групі Європейський консерваторів та реформістів Європейського парламенту. Участь у дискусії взяли доктор Ніколь ван дер Мюлен – старший аналітик з питань стратегії Європейського центру з питань боротьби з кіберзлочинністю, Європол, командир Вєслав Гуздзевич – Центр підготовки об’єднаних сил НАТО в Бидгощі, доктор Ігор Логінов із Ситуаційного центру кібербезпеки Служби безпеки України, доктор Константінос Моулінос із Агенції Європейського Союзу з питань безпеки мереж та інформації, доктор Адам Лельонек із Центру аналізу пропаганди та дезінформації.
У цій частині велися розмови про необхідність співпраці між США, ЄС та державами-членами в опрацюванні та реалізації політики, що підвищує безпеку цифрових технологій, критичної інфраструктури та телеінформаційних мереж. Експерти обговорили найбільш ефективні інструменти та методи, які підвищують оборонний потенціал, а також можливі системні та політичні кроки для ефективної протидії поточним і майбутнім загрозам.
Третя та остання панель «Дослідження та інновації в галузі кібербезпеки: можливості та загрози» стосувалась, переважно, приватного сектора. Експертами були: Рафал Степновскі – віце-голова Boeing DA&A, доктор Даріуш Голембєвскі – віце-голова правління PZU LAB SA, Мацей Суровєц – менеджер з питань стосунків з ЄС у Microsoft та Томаш Осташевскі – голова правління Monolit IT. Модератором був Павел Люлевич – віце-голова Поморської спеціальної економічної зони.
Учасники вищезгаданої групи обговорили загрози та можливості, які створює розвиток досліджень та інновацій у сфері кібербезпеки. Було обговорено переваги та загрози співробітництва в галузі безпеки в кіберпросторі з приватним сектором.
Від імені StopFake у конференції взяли участь Войцех Покора і Павел Боболовіч.
На фото зліва: Адам Лельонек, Войцех Покора, Павел Бобловіч / фото Павел Боболовіч /