Джерело: MotherJones.com / Власна інформація

Немає кращих спеціалістів у сфері боротьби з фальшивками, фейками й дезінформацією, ніж американці.  И немає у цьому нічого дивного. Вони порозумнішали після того, як отримали урок – занадто багато фактів указує на те, що протягом довгого періоду вони були жертвами нападів і агресії з боку російської армії тролів, ольгинських ботів, а також фальсифікованої інформації – весь цей арсенал був скерований на те, щоби принаймні зродити відчуття непокою і викликати розколи в суспільстві.

Тож ми не будемо винаходити колесо. Всього на всього опишемо, базуючись на тексті, розміщеному на сайті видання Mother Jones (MоJо, Мама Джонс), і присвяченому проблемі, як «вирахувати» бота у Твіттері. Тим паче, що ці правила ідеально відповідають клімату, який панує у польському сегменті соціальних мереж.

Пропонуємо п’ять основних способів розпізнання потенційно підозрілих профілів:

Гіперактивність

Не може такого бути. Це нереально – щоденно писати десятки, або й більше твітів. Інакше. Це можливо лишень тоді, якщо не робити взагалі нічого іншого. І тому ми усе-таки радимо перевірити також і решту вказівок.

Цитований вебсайтом MоJо Ахмер Ариф (Ahmer Arif), науковий співпрацівник Вашингтонського університету, який безпосередньо займається дослідженням явища дезінформації в Інтернеті, стверджує, що «публікування понад 50-60 твітів щоденно може вказувати на можливу автоматизацію процесу».

Підозрілий аватар

Якщо хтось прикривається назвою користувача, яка нічого не говорить (незрозуміла низка цифр і літер вказує на «серійне виробництво» користувачів та облікових записів), а замість фотографії ми бачимо зображення за замовчуванням (наприклад, популярне яйце), то ми повинні докладніше придивитися до цього користувача. Мало цього – варто перевірити, чи профільне зображення не було вкрадене (особливо, якщо це песик, котик, мила дама, красень-військовий). З цією метою перевіряємо зображення в Google. Клікніть правою кнопкою миші на аватарі та виберіть «Копіювати адресу фотографії», потім перейдіть у Google, далі у розділ «Графіка», і натисніть «Найти зображення». Після цього вставте адресу. Попередні використання сумнівної фотографії є ще одним непрямим доказом того, що підозрілий обліковий запис може бути автоматом.

Скорочення URL-адреси

У Твіттері користувачі часто публікують посилання на різні вебсайти. Підозру може викликати те, що хтось використовує адресний ярлик bit.ly або tinyurl.com. Як вказують автори матеріалу у виданні Mother Jones, творці ботів використовують ці скорочення з метою вимірювання трафіку за конкретним посиланням, але можуть вони також використовуватись як частина програмного забезпечення при автоматизації.

Поліглоти чи автомати?

Геть ілюзії. Якщо ваш фолловер пише по черзі російською, китайською, польською, англійською та есперанто – можливо, він геніальний, але також ймовірно, що це бот.

Неймовірна популярність

Знайома ситуація? Користувач, про якого досі ніхто не чув, несподівано має 1000 або й більше ретвітів і тисячі вподобань. Це може свідчити про те, що мережа ботів взаємно підтримує один одного та надає контент для того, щоб досягнути до більшої кількості реальних користувачів, створюючи при цьому враження достовірності змісту (ха-ха-ха – хто ж признається, що перепощує неправду. А ретвітять всі).

Варто у такому випадку визначити, хто вперше опублікував інформацію (відстежити попередні кроки). Давайте також побачимо, хто підписався на так «популярний» акаунт. Окрім того, якщо контент має однакову кількість «вподобань і перепостів» – це також повинно розбудити нашу пильність. Насправді це може означати автоматизованість реакції з боку інших ботів.

Висновки?

УВАГА: Жоден із цих методів, безумовно, не є надійним, якщо будемо використовувати його навмання. Всі разом вони також не дають нам 100% впевненості у тому, що ми виявили бота. Але цього достатньо, щоб у нас загорілася сигнальна лампочка. Таким чином, якщо ми побачимо «Неймовірно важливий і повний суперечливої інформації контент», який на додаток закінчується посиланням у стилі bit.ly/qwerttyds123 від користувача, який підписується, наприклад, XMY12322, а цей XMY ще й хвалиться тим, що він – прекрасна блондинка, публікації якої поширюють такі ж блондинки та брюнетки – слідкуймо за такою активністю із примруженим оком.

Джерело: MotherJones.com / Власна інформація