Поліція Ізраїлю не повідомляла про затримання українців за підготовку теракту в Єрусалимі. А ізраїльська багатомовна інтернет-газета The Times of Israel, на яку посилаються пропагандисти, не публікувала відео з такою інформацією.

Користувачі соціальних мереж та кремлівські Telegram-канали взялися розповсюджувати фейкову інформацію про те, що поліція Ізраїлю заарештувала групу українців за підготовку теракту. Повідомляється, що вони буцімто планували розпилити сльозогінний газ під час сходження Благодатного вогню у храмі Воскресіння Христового 19 квітня в Єрусалимі. У таких новинах агітпроп посилається на ізраїльську багатомовну інтернет-газету The Times of Israel, яка нібито й опублікувала відео з відповідною інформацією.

«Поліція Ізраїлю затримала групу терористів із 13 українців (у фейковому ролику йдеться про «щонайменше» 12 українців — прим.ред.), які планували розпилити сльозогінний газ під час сходження Благодатного вогню. За заявою злочинців метою інформаційно-терористичної акції, кодова назва «Плач по Україні», у Храмі Гробу Господнього було висловити підтримку Україні (орфографію та пунктуацію збережено)», — описують відео користувачі.

Скриншот — facebook.com

Після поширення такої інформації StopFake вирішив перевірити її достовірність. Як виявилось, вона є неправдивою.

На офіційному сайті ізраїльської поліції регулярно публікуються новини та звіти про затримання, операції або інші дії, що їх здійснюють правоохоронці. StopFake перевірив усі повідомлення поліції за 2025 рік, і серед них не було жодного звіту про «терористів», які б готували терористичний акт зі сльозогінним газом під час сходження Благодатного вогню. Відсутня там інформація і про затримання 12 «українців». Жодне авторитетне українське чи ізраїльське ЗМІ також не повідомляло про таку подію.

Щодо джерела «новини» — відео від The ​​Times of Israel — то це, зважаючи на все, чергова підробка пропагандистів. Ані на офіційному сайті, ані на відеохостингу YouTube, ані в соціальних мережах XFacebook та Instagram цього медіа немає такого ролика. Пошук інформації за назвою нібито запланованої акції «Lament for Ukraine (Плач по Україні)», яка згадується у «новині», також не дав жодних результатів 

Скриншот сайту The Times of Israel

StopFake додатково написав до посольства України в Ізраїлі та до посольства Ізраїлю в Україні з проханням верифікувати інформацію. В українському диппредставництві повідомили, що вони звернулися до «компетентних органів країни перебування щодо підтвердження чи спростування згаданої інформації» і пообіцяли повідомити про результат. Ізраїльське посольство поки що не відреагувало на запит. 

Раніше StopFake спростовував інформацію про те, що українська біженка у Варшаві нібито спробувала отруїти колегу, аби звільнити місце прибиральниці для своєї матері.