Джерело: The Insider

Дмитро Кисельов у програмі «Вести недели» розповідає, як ЄС зміцнює свою оборону, готуючись до ймовірного нападу Росії:

«Європа <…> відверто готується до війни: планує бюджети, намагається сформувати свою армію і навіть призначає головнокомандувача.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн: «Макрону треба буде відіграти вирішальну роль. Він справжній лідер завдяки своєму досвіду і своїй здатності згуртувати добровольчу коаліцію. Він справжній лідер. Французькі збройні сили є одними з найвідоміших і найдосвідченіших на різних полях битв. Тут, у Франції, дуже сильна оборонно-промислова база. Це кваліфікує як Макрона, так і його багаторічний політичний досвід. Тож у нього буде вирішальна роль».

Про які «поля битв», де проявила себе французька армія, говорить Урсула — незрозуміло. Про яке лідерство та досвід йдеться, якщо рейтинг підтримки президента Макрона у себе в країні – відсотків сім, чи щось таке. У французів він викликає огиду, а для решти європейців теж далеко не авторитет. Його сприймають як самозакоханого пустодзвона».

Трохи пізніше Кисельов переходить до ситуації в Молдові, де за звинуваченням у нелегальному фінансуванні виборчої кампанії заарештували очільницю Гагаузії Євгенію Гуцул:

«Але чому саме зараз, через два роки після виборів лідера Гагаузії, молдавські слідчі раптом згадали про нібито порушення передвиборчої кампанії? Все просто — у Молдавії вже за кілька місяців вибори до парламенту.

На осінніх президентських виборах Майя Санду змогла перемогти лише у другому турі завдяки масштабним фальсифікаціям із голосами з-за кордону. Зараз у партії PAS — „Партії дії та солідарності”, основаної Санду, рейтинг – гірше нікуди. А Євгенія Гуцул має політичну вагу за рахунок проросійських сил».

Насправді рейтинг схвалення у Макрона зараз не найвищий за час його перебування при владі, але й не той, про який говорить Кисельов: різні опитування у березні дають йому від 24% до 29%.

Проблеми з популярністю у Макрона, звісно, є: за даними проведеного наприкінці березня опитування Harris Interactive, його рейтинг довіри становить 35% і він поступається лідерам «Національного об’єднання» Жордану Барделлі та Марін Ле Пен (відповідно 40% і 39%). Але це зовсім не та катастрофічна картина, яку малює ведучий програми «Вести недели».

Про електоральний рейтинг Макрона, певна річ, говорити не можна: йде його другий президентський термін, і більше він балотуватися не може.

А рейтинг «гірше нікуди» у правлячої партії Молдови насправді має такий вигляд:

Тобто у всіх опитуваннях PAS впевнено посідає перше місце, а її проросійським суперникам – Партії соціалістів (можливо, у блоці з Партією комуністів, яка розгубила свою популярність) і блоку «Победа», з яким пов’язана Євгенія Гуцул, – не вистачить місць у парламенті, щоб сформувати уряд. Агентство Infotag повідомляє про представлені минулого тижня результати опитування iData, за якими, якби вибори проводилися зараз, PAS отримала б 45 зі 101 місця в парламенті, соціалісти — 21, «Победа» — 19, блок «Альтернатива» примара міста Кишинеу Іона Чебана — 10, «Наша партія» Ренато Усатого — 6. У цьому випадку формування уряду залежало б від того, чи вдасться PAS створити коаліцію з лівоцентристською «Альтернативою», яка різко критикує чинний уряд, але на референдумі щодо євроінтеграції підтримала позицію правлячої партії.

Тобто, знову ж таки, рейтинг PAS не найвищий за її історію, але вона залишається найпопулярнішою партією в країні й має високі шанси на перемогу на виборах.

Джерело: The Insider