Меблева фабрика із Закарпаття справді намагалася залучити до виробництва 30 громадян із Бангладеш, але жоден із них на підприємство так і не доїхав, бо не зміг отримати візи. Наразі нових працівників для меблевої фабрики шукатимуть за допомогою центру зайнятості серед українців.
Користувачі в соцмережах, як і російські медіа, пишуть про те, що в Україні роботодавці, яких «лякає загроза мобілізації» співробітників, нібито збираються замінити українських робітників на працівників із Бангладеш. Також поширюється відео, в якому розповідають про 300 працівників, які вже нібито прибули.
«Корисні копалини продали США, країну затоплює дешева робоча сила з третіх країн. Ось такий післясмак у майданівського чайку», — пише агітпроп.
Наратив про те, що Україну наповнять мігранти, оскільки в країні практично не залишилося своїх робочих рук через війну, — одна з найпоширеніших у російській пропаганді.
Цього разу агітпроп поширив маніпуляцію, яка, втім, базується на реальній інформації. Справді, меблева фабрика на Закарпатті вирішила провести рекрутинг іноземців та залучити на підприємство робітників із Бангладеш. Але спроба виявилася провальною — вони не отримали візи, і жоден із робітників із цієї країни на підприємство так і не доїхав. Як повідомив комерційний директор підприємства Ярослав Щербан в коментарі для TCН.ua в МЗС відповіли, що діють відповідно до чинного законодавства для «забезпечення національної безпеки в умовах функціонування правового режиму воєнного стану в Україні».
Як повідомив голова Тячівської РДА Тимур Аверін, запрошення іноземців на роботу знято з розгляду, і тепер нових працівників для меблевої фабрики шукатимуть за допомогою центру зайнятості. За словами Аверіна, підприємство також гарантує бронювання від мобілізації згідно з чинним законодавством і надає безкоштовне житло.
За словами Ярослава Щербана, проблеми з робочою силою на Закарпатті були і до війни, адже місцеві чоловіки виїжджали на роботу за кордон, де могли отримувати значно більші зарплати.
Варто також зазначити, що на відео, де видно чоловіків — нібито робітників із Бангладеш, немає жодних підтверджень того, що ролик знімався в Україні або що на відео люди саме з цієї країни. Чоловік же, який коментує відео, говорить із характерним російським акцентом.
Раніше StopFake спростовував також інші фейки про мігрантів в Україні, наприклад, в матеріалах «Фейк: Мігранти атакують кордон на Чернігівщині», «Фейк: ЄС змусить Україну прийняти африканських мігрантів».