Джерело: The Insider

Кремлівські ЗМІ розповідають, що Ілон Маск і його Департамент ефективності держуправління виявили контракт, за яким американський уряд платив інформаційному агентству Reuters за дезінформацію. Перший канал повідомляє:

«Американський підприємець, голова відомства з підвищення ефективності уряду (DOGE) Ілон Маск заявив, що США платили агентству Reuters мільйони доларів за введення громадськості в оману.

„Уряд США платив агентству Reuters мільйони доларів за масштабне введення громадськості в оману”, – написав він у соціальних мережах.

Він зазначив, що це було прописано у контракті».

Зміст заяви Маска справді передано близько до тексту.

«Уряд США заплатив агентству Reuters мільйони доларів за „масштабний соціальний обман”.

Це буквально те, що написано на замовлення! Цілковите шахрайство.

Просто вау».

Так Маск прокоментував пост австралійського підприємця, голови IBC Group Маріо Навфаля, де наведено скриншот з інформацією про контракт.

На це відреагував Дональд Трамп, написавши в своїй соцмережі Truth:

«DOGE: Схоже, що міністерство оборони заплатило лівим радикалам із Reuters 9 000 000 доларів за вивчення „масштабного обману суспільства”. ПОВЕРНІТЬ ГРОШІ НЕГАЙНО!»

Насправді контракт, який так обурив Маска і Трампа, міністерство оборони уклало у 2018 році, тобто під час першого президентського терміну Трампа, і зовсім не з інформаційним агентством Reuters, а з компанією Thomson Reuters Special Services (TRSS), що входить, як і агенція, до групи Thomson Reuters. TRSS – інформаційно-аналітична компанія, що надає послуги урядам та бізнес-структурам.

Як випливає з опублікованого опису контракту, його укладено у рамках програми Управління перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони (DARPA) з «активного захисту від соціальної інженерії». На сайті DARPA сказано:

«За останніх 40 років наш світ став усе більш взаємопов’язаним. Ці зв’язки дали змогу досягти значних успіхів у галузі національної безпеки від всепроникної розвідки та комунікацій у реальному часі до оптимальної логістики.

З цією взаємопов’язаністю виникла загроза кібератакам як на військові системи, так і на критично важливу інфраструктуру. Хоча ми зосереджуємо велику частину наших зусиль щодо безпеки на захисті комп’ютерів та мереж, понад 80% кібератак і більше ніж 70% з них з боку держав використовують вплив на людей, а не вразливість комп’ютерної чи мережевої безпеки.

Для створення безпечних кіберсистем необхідно захищати не лише комп’ютери та мережі, з яких складаються ці системи, а й їхніх користувачів-людей.

Ми називаємо атаки на людей „соціальною інженерією”, тому що вони маніпулюють користувачами чи „інженерують” їх, змушуючи їх виконувати бажані дії або розголошувати конфіденційну інформацію. Найбільш загальні атаки соціальної інженерії просто намагаються змусити користувачів інтернету, що нічого не підозрюють, натискати на шкідливі посилання.

Більше цілеспрямовані атаки намагаються отримати конфіденційну інформацію, таку як паролі або особисту інформацію з організацій, або ж вкрасти цінні речі у конкретних осіб, заслуживши необґрунтовану довіру.

Ці атаки завжди мають „запит”, тобто бажану поведінку, якої зловмисник хоче домогтися від жертви. Для цього їм потрібна довіра жертви, яку зазвичай заробляють через взаємодію або кооптують за допомогою підробленої чи вкраденої особистості. Залежно від рівня складності, ці атаки будуть спрямовані на окремих осіб, організації або широкі верстви населення.

Атаки соціальної інженерії спрацьовують, тому що користувачам складно перевіряти кожне повідомлення, яке вони отримують. Більше того, перевірка вимагає рівня технічних знань, якого немає у більшості користувачів. Щоб ускладнити проблему, кількість користувачів, які мають доступ до привілейованої інформації, часто буває значною, що створює пропорційно велику поверхню атаки.

Програма активного захисту від соціальної інженерії (ASED) спрямована на розробку базової технології, яка дасть можливість автоматично ідентифікувати, переривати та розслідувати атаки соціальної інженерії. У разі успіху технологія ASED робитиме це шляхом активного виявлення атак, втручання у спілкування між користувачами та потенційними зловмисниками і координації розслідувань джерела атак».

За контрактом TRSS надає DARPA послуги з розпізнавання спроб масштабного введення суспільства в оману. Але зараз таку спробу, вочевидь, здійснюють Маск і DOGE, намагаючись видати цю програму за її пряму протилежність.

Джерело: The Insider