ЄС планує замінити угоду про безмитну торгівлю з Україною іншою, передбаченою Угодою про асоціацію між ЄС та Україною від 2016 року. Після підписання нового договору виграють як компанії ЄС, так і українські компанії. Це також стане поступовою інтеграцією України в єдиний ринок з метою її майбутнього членства в ЄС.

У соціальних мережах та на російських сайтах поширюють інформацію про те, що в Євросоюзі вирішили скасувати «київському режиму безмитний режим, встановлений у 2022 році», оскільки від України нібито вже втомились в Європі. «Треба вже й міру знати», — подумали в Євросоюзі і вирішили скасувати з 5 червня київському режиму безмитний режим. (…) Повернення до режиму квот і мит єврочиновники намагаються подати як благо — мовляв, це сприятиме поступовій інтеграції України до єдиного ринку з метою її майбутнього членства в ЄС. Насправді ж київському режиму доведеться шукати нові ринки збуту, адже саме агропродукція становить левову частку українського експорту і є основним джерелом валютної виручки для країни», — пишуть щодо цього у соцмережах.

Скриншот – facebook.com

Насправді ця інформація є маніпуляцією. Європейська комісія дійсно не продовжуватиме встановлене три роки тому одностороннє скасування мит на українську сільськогосподарську продукцію, що діє до 5 червня 2025 року. Однак після цього почне працювати нова угода, яка передбачає взаємну лібералізацію торгівлі, тобто вигоди для обох сторін.

За інформацією польського видання RMF FM, комісар ЄС із сільського господарства Крістоф Хансен оголосив про укладення угоди в рамках торговельного договору (DCFTA — поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі), яка є частиною Угоди про асоціацію між ЄС та Україною від 2016 року. Комісар наголосив, що обом сторонам потрібно працювати в рамках цієї Угоди. «Мова не йде про буквальне повернення до довоєнних правил торгівлі, оскільки це означало б величезні втрати для України, яка значно збільшила свій експорт до ЄС. Йдеться про угоду в рамках DCFTA (стаття 29), яка означатиме взаємну лібералізацію торгівлі», — пише кореспондент RMF FM у Брюсселі.

Ба більше, в ЄС наголошують, що після укладання нового договору виграють як компанії ЄС, так і українські компанії. У деяких випадках це може означати встановлення квот на чутливі сільськогосподарські товари з України та нові гарантійні умови. Угода про DCFTA також означає, що Україна повинна буде дотримуватись стандартів ЄС з безпеки харчових продуктів і благополуччя тварин. Усе це стане поступовою інтеграцією України в єдиний ринок з метою її майбутнього членства в ЄС.

За даними RMF FM, Єврокомісія вже розпочала переговори з Україною щодо нової угоди, але поки що на технічному рівні, щоб підготувати самі переговори, які незабаром розпочнуться. Говорячи про перехід до нових правил торгівлі між Україною та Євросоюзом, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський зазначив: «Ми не можемо залишити Україну, але водночас Україна не повинна ставити під загрозу інтереси європейського сільського господарства». Отже, не йдеться про те, що Євросоюз втомився від України і вирішив відмовитися від своєї підтримки країни, де точаться воєнні дії,  як про це пишуть російські ЗМІ. Нова угода між ЄС та Україною передбачає насамперед взаємовигідні умови для обох сторін та поступову інтеграцію України до єдиного ринку ЄС з урахуванням її майбутнього членства.

StopFake продовжує спростовувати схожі фейки в матеріалах «Маніпуляція: Українок вивозять з ЄС для відправки на фронт» , «Маніпуляція: Відмова від російських енергоресурсів «привела Захід до катастрофи, — Урсула фон дер Ляєн»» , «Фейк: USAID фінансувало створення біолабораторій на території України —Bloomberg».