Ця інформація є фейком, тому що насправді ніяких протестів підлітків у Харкові не було. Насправді 2 лютого відбулася масова бійка підлітків біля торгового центру «Микільський», але вона не мала протестного характеру. Повідомлення про «мітинг» з’явилися в анонімних російських Telegram-каналах і не підтверджуються офіційними джерелами чи місцевими ЗМІ.
Користувачі мережі поширюють інформацію про те, що 2 лютого у Харкові близько сотні підлітків нібито вийшли на акцію протесту проти Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) та поліції. У публікаціях йдеться про те, що під час «движу» підліткам нібито навіть вдалося відібрати зброю у когось із силовиків.
Інформація про те, що підлітки Харкова нібито організували масштабний протест проти ТЦК та правоохоронців, не відповідає дійсності.
Пресслужба Національної поліції у Харківській області повідомляє, що 2 лютого у Харкові біля торгово-розважального центру «Микільський» сталася масова бійка підлітків. Працівники охоронної фірми намагалися вгамувати учасників бійки, але ті почали чинити опір. Зупинити бійку вдалося співробітникам поліції, які оперативно прибули на місце події.
«Встановлено, що між підлітками виник конфлікт, який переріс у бійку. Правопорушення було припинено. Від адміністратора торгово-розважального центру прийнято заяву та пояснення», – повідомили в поліції.
Варто зазначити, що місцеві ЗМІ, які висвітлювали подію, не повідомляли про те, що масова бійка у центрі Харкова мала протестний характер, а її учасниками нібито були підлітки, які виступали проти ТЦК та поліції. Ці твердження є вигадкою кремлівського агітпропу.
Спочатку повідомлення про те, що підлітки Харкова нібито зібралися на мітинг проти ТЦК, почали з’являтися в російських анонімних Telegram-каналах близько півночі 2 лютого. За даними сервісу Osavul, першою таку інформацію опублікував пропагандистський канал «Шейх Тамір», який регулярно фігурує у розслідуваннях StopFake.
Поширюючи такі фейки, Кремль намагається посіяти недовіру до українських державних інституцій, створити ілюзію масового невдоволення та дестабілізувати ситуацію в країні. Фейки про протести підлітків спрямовані на розпалювання паніки, дискредитацію правоохоронних органів та мобілізаційної системи. Раніше StopFake спростовував неправдиву інформацію про те, що жителі Житомира нібито вийшли на масовий протест проти чинної влади.