Автор відео, який першим поширив цю інформацію, спростував її й визнав свою помилку. Насправді на відео нацгвардійці, які привезли на «швидкій» хворого товариша по службі. Також цю інформацію спростували і у Волинському ТЦК та СП у коментарі для StopFake.

Користувачі в соцмережах поширюють відео, на якому неподалік машини швидкої допомоги з українськими номерами стоять військовослужбовці. Відео нібито є доказом того, що співробітники ТЦК стали використовувати машини швидкої допомоги для переміщення та мобілізації українців.

«ТЦК полюють на швидкій», — пишуть у соцмережах, публікуючи відео.

Скриншот – facebook.com

Насправді на відео не співробітники ТЦК, а солдати Нацгвардії, які привезли на «швидкій» хворого товариша по службі в одну з установ. Цей фейк спростували місцеві ЗМІ, а користувач, який першим запостив відео, визнав, що його припущення було невірним. Відео з вибаченнями від автора відео за поширення фейку опублікували Волинські новини.

Ми також звернулися за коментарем до Волинського ТЦК і СП, щоб дізнатися, чи використовуються у них машини швидкої допомоги (в Одесі був випадок, коли таку машину передали для використання як вантажо-пасажирський автобус — прим. ред.), і отримали відповідь, що такі машини для переміщення у них не використовуються.

Що ж до поширюваного відео, то у Волинському ТЦК в СП підтвердили, що «це автомобіль швидкої медичної допомоги Національної гвардії України, при кожній частині є такі автомобілі».

Раніше StopFake спростовував фейки про те, що посольство Великої Британії в Україні нібито рекомендує своїм громадянам утікати від ТЦК або що в Україні нібито відмовляють у медичній допомозі без оновлених в ТЦК даних.