У соціальній мережі «X» немає користувача з ніком @whendycomes, як і облікового запису «Wendy Parker» із синьою галочкою. У публікаціях, що розповсюджуються пропагандистами, немає посилання на сам допис, наводиться лише скриншот. Інструмент для перевірки зображень Fotoforensics показав, що цей «скриншот» було сфабриковано.

19 грудня відбулася «Пряма лінія з Володимиром Путіним» – щорічний захід (за винятком 2022 року), під час якого російський президент відповідає на питання громадян РФ. Після трансляції пропагандистські Telegram-канали та прокремлівські ресурси взялися поширювати інформацію про те, що жителі США в соціальних мережах нібито настільки зацікавилися цим заходом, що навіть самі хотіли б поставити питання Путіну по «прямій лінії». Причому, за твердженням пропагандистів, допис американки з ніком @whendycomes, яка попросила президента РФ «зупинити «ЛГБТ-фриків», нібито навіть набрав майже пів мільйона переглядів.

Скриншот – Telegram
Скриншот – Facebook

Оскільки всі повідомлення про нібито популярний допис були без посилання на саму публікацію, а супроводжувалися лише її скриншотом, ми пошукали в «X» обліковий запис @whendycomes і встановили, що такого користувача не існує.

Скриншот – “Х” 

Також не вдалося знайти обліковий запис Wendy Parker із синьою галочкою, як на скриншоті.

Пошук за словами Putin’s direct line також не видає такого допису, хоча публікація, яка набрала майже пів мільйона переглядів, мала б бути серед найпопулярніших.

Аналіз самого скриншота за допомогою інструмента для перевірки зображень Fotoforensics показав, що він був сфабрикований.

Скриншот – результат аналізу за допомогою інструмента Fotoforensics

Раніше StopFake спростовував брехню кремлівської пропаганди про те, що американські ведучі нібито розсміялися після повідомлення про втрати ЗСУ.