На відео, що розповсюджується, немає жодних доказів того, що нова українська розробка «зазнала аварії» — відсутні сліди руйнування, поломки, а люди на відео виглядають щасливими. Саме відео з’явилося вперше на українському Telegram-каналі без згадки про будь-які проблеми з цим типом зброї. 

Користувачі соцмереж пишуть про те, що в Україні нібито зазнала аварії ракета-дрон «Пекло». 

«Схоже, чергова українська “вундерваффе” виявилася пустушкою», — пише агітпроп. 

Скриншот – t.me

Заява про те, що нова українська розробка під час запуску «зазнала аварії» супроводжується коротким відеороликом. Водночас на самому відео ракета просто лежить на землі, люди радіють, а на тлі звучить енергійна музика. Жодних руйнувань чи поломок на відео не видно, як і немає відео моменту падіння ракети-дрона. Пошук за відео показав, що вперше ролик з’явився на одному з українських Telegram-каналів із підписом «Паляниця чи Пекло… Тривожно». Про жоден невдалий запуск у цьому дописі не повідомлялося. Про будь-які поломки ракети «Пекло» не повідомляли й інші воєнні блогери чи українські ЗМІ. Отже, російські пропагандисти, найімовірніше, просто використали відео з ракетою, що лежить на землі, для поширення дезінформаційного наративу про нібито провал розробки нової української зброї. 

Скриншот – t.me

На початку грудня 2024 року Україна представила нову розробку — так званий «дрон-ракету» або реактивний безпілотник під назвою «Пекло». За словами міністра з питань стратегічних галузей промисловості Германа Сметаніна, цей дрон летить зі швидкістю 700 км/год на відстань до 700 км. Крім того, постійно ведуться роботи щодо підвищення рівня його захищеності від впливу засобів РЕБ (радіоелектронної боротьби), поліпшення експлуатаційних характеристик та точності ураження. Нова зброя займатиме нішу далекобійних дронів, але наявність реактивного двигуна та більш розвиненої системи наведення дає йому право називатися ракетою. Українські підприємства вже випускають ракету-дрон серійно і готуються суттєво масштабувати виробництво. 

Раніше StopFake спростовував фейк про те, що у військовій розвідці України нібито підтвердили здатність Росії «виробляти 300 ракет “Орешник” на рік».