Джерело: The Insider

Російський «Первый  канал» відгукнувся на рішення влади Німеччини  закрити  тамтешнє бюро «Первого канала» і заборонити в’їзд у країну його співробітникам сюжетом Івана Благого, керівника корпункту, що ліквідується. У підводці до сюжету ведуча денного випуску новин Валерія Корабльова  заявила:

«Кореспондент Іван Благой, оператор Дмитро Волков, за що їм вказали на двері? Через те, що чесно виконували свою роботу. Розслідування, які ґрунтуються на фактах, а не на підтасовках. Незручна правда, якої у нинішній Європі бояться, як вогню. Про Україну, диверсії, політичні махінації та багато іншого».

Заява каналу про закриття корпункту, втім, виявилася дещо перебільшеною. Представник МЗС Німеччини Крістіан Вагнер  заявив, що федеральний уряд не наказував співробітникам каналу залишати країну і не обмежував їхню професійну діяльність. На його думку, претензії до них могли виникнути в органів міграційного контролю на рівні міської влади Берліна.

«Незручна правда» Івана Благого неодноразово виявлялася фейком, як, зокрема, ймовірно, найгучніший його сюжет — про те, як у Берліні мігранти з Близького Сходу  викрали  та зґвалтували школярку російського походження. Історія була повністю вигадана, але навіть після того, як берлінська поліція встановила, що ані викрадення, ані зґвалтування не було, Благой у черговому сюжеті повторив свою версію, лише в одній фразі згадавши поліцейське спростування. І це була не просто гонитва за сенсацією, Благой говорив про бездіяльність берлінської влади, явно намагаючись дестабілізувати німецьке суспільство та розпалити ультраправі настрої.

Інші фейки Благого виявилися не такими резонансними, але від цього не менш фантастичними. У жовтні 2020 року, у розпал пандемії COVID-19, він зробив сюжет про те, як «Берлін повертається до часів стіни»:  стверджував, що оскільки у східній частині міста захворюваність нижча, влада ускладнює пересування між районами столиці та передмістями; насправді нічого такого не було. У тому ж сюжеті він розповідав про нестерпні умови, створені в берлінських школах, де настільки холодно, що учням доводиться кутатися в пледи, а на підтвердження своїх слів показав епізод із «Сімнадцяти миттєвостей весни», де есесівці катують радянську радистку, залишаючи її новонароджене немовля роздягненим на морозі. Такі асоціації у нього викликало звичайне регулярне провітрювання класів.

У лютому 2020 року в сюжеті до 75-річчя бомбардування Дрездена британською та американською авіацією Благой  повторив  геббельсівський міф про жорстоке руйнування «мирного міста», де не було військової промисловості, але було багато біженців. Насправді у місті налічувалося 127 підприємств, які випускали військову продукцію та залізничний вузол, важливий для перекидання німецьких військ на східний фронт та їхнього постачання. За свідченням очевидців, на Ялтинській конференції на бомбардуванні Дрездена наполягала радянська сторона.

У лютому 2023 року кореспондент  стверджував, що міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок зірвала франко-німецький саміт, аби не переривати свою відпустку. Насправді рішення відкласти зустріч ухвалили Шольц і Макрон через низку неврегульованих питань; за повідомленням Шольца, брати участь у ній з різних причин не могли чотири міністри, а не лише одна Бербок.

У червні 2023 року Благой  розповів, як громадянку України посадили до в’язниці за антивоєнні висловлювання. І уявіть собі, не в тій країні, де суди над громадянами з антивоєнною позицією стали постійною практикою, а в Німеччині. Насправді ж прокремлівську активістку з українським паспортом Олену Колбасникову засудили лише до штрафу, причому не за «антивоєнні заяви», а за публічне схвалення війни та збирання коштів на придбання обладнання для російської армії на порушення санкцій ЄС.

Але інтереси Благого не обмежуються Німеччиною. Серед його сюжетів є й курйозна конспірологічна історія про те, що ЦРУ дистанційно  перехопило  керування автомобілем американського журналіста, який критикував адміністрацію Барака Обами, і на великій швидкості спрямувала його в дерево; розповіді про те, що переможеного на виборах, але ще чинного президента США Дональда Трампа  не пускають  в американський телеефір; про знайдений на дні моря водолазний черевик, який нібито  доводить, що «Північний потік» підірвали американці; про те, що ОЗХЗ буцімто  підтасувала  факти, щоб звинуватити режим Башара Асада в хімічних атаках.  Загалом, один із найяскравіших кремлівських пропагандистів, який «чесно виконує свою роботу».

Джерело: The Insider