Українські військові ніколи не займали Глушківський район Курської області, а факти розграбування будинків саме російськими військовими та випадки мародерства за їхньої участі підкріплені безліччю доказів, які легко відшукати у мережі. Факти мародерства з боку російських військових підтверджено місцевою владою.
Федеральні російські ЗМІ поширюють черговий наратив про нібито мародерство українських військовослужбовців у Курській області.
«За словами співрозмовниці агентства (ТАРС — прим.ред.), її знайомі повернулися до одного із сіл Глушківського району та розповіли, що «все в будинку порубано, перевернуто, щось ЗСУ із собою забрали». «Іноді люди приїжджають до будинків із абсолютно голими стінами», — розповіла фельдшер».
Російська пропаганда часто використовує дезінформаційний наратив про мародерство ЗСУ на територіях бойових дій, впливаючи у такий спосіб як на українців, які мешкають у зоні бойових дій, так і на зовнішню аудиторію та дискредитуючи українських військовослужбовців.
Проте звинувачення ЗСУ у мародерстві в Курській області, а особливо в Глушківському районі Курщини — необґрунтовані. Насамперед тому, що українські військові не займали цей район, що можна побачити і на картах DeepState — темно-синіми на карті виділені контрольовані ЗСУ території.
Факти мародерства та пограбувань справді було підтверджено у цьому районі — але злочини були скоєні зовсім не українцями. Так, у матеріалі російської служби BBC подружжя з Коренево розповідає, що коли вони повернулися до будинку, то, крім безладу, побачили, що зникли «з сейфу мисливські рушниці та ножі, біноклі для полювання, зварювальний апарат, ноутбук, телевізор і пилосос, а з гаража викрали “Ладу”».
«Натомість у ванній знайшлися шампуні «Армія Росії», у залі — армійські ліхтарі налобні, у гаражі — колеса УАЗів і чиясь машина», — розповіла в інтерв’ю місцева мешканка. Пізніше їй вдалося дізнатися, що у її будинку жили російські військові.
Також місцеві Telegram-канали публікували відео, на якому чоловіки в російській військовій формі грабували в Глушково салон стільникового зв’язку. Пізніше було підтверджено, що це російські військові, а один з них — із Чечні.
Випадки мародерства у цьому районі обговорювалися і на зустрічі місцевих жителів із владою. Так, ексгубернатор Курської області та міністр транспорту РФ Роман Старовойт визнав, що мародерством у Глушківському районі займалися не лише місцеві жителі, а й російські військові. І він також підтвердив, що є факти пересилання награбованого службами доставки до інших регіонів Росії.
Раніше StopFake вже спростовував схожий фейк про те, що ЗСУ нібито «спіймали на мародерстві в Курській області».