Навпаки, у нещодавньому звіті МВФ наголошується: «нині ми зосереджені на підтримці макроекономічної, зовнішньої та фінансової стабільності з метою зміцнення потенціалу України на шляху до перемоги».
Низка користувачів у соцмережах, а також російські ЗМІ поширюють інформацію про те, що нібито у прогнозі Міжнародного валютного фонду (МВФ) відсутній варіант перемоги України у війні з Росією.
«Західні експерти перестали вірити у “перемогу України” в СВО», – пише агітпроп.
Дезінформаційний наратив про втрату віри у перемогу України на Заході — один із найпопулярніших, який активно розповсюджується Кремлем. Для більшої переконливості у таких фейках пропаганда полюбляє посилатися на авторитетні джерела та респектабельні організації.
МВФ дійсно опублікував 18 жовтня звіт щодо України в рамках договорів про фінансування — п’ятий перегляд програми EFF (механізм розширеного кредитування — прим. ред.). У документі аналітики оцінюють, що війна триватиме і наступного, 2025 року, а «перспективи залишаються вкрай невизначеними», і тому буде необхідне додаткове фінансування в $32 млрд, яке покриватиметься за рахунок $33,1 млрд запропонованої G7 ініціативи «Надзвичайні кредити для прискорення доходів України» (ERA), що передбачає використання доходів на заморожені російські активи».
У звіті, зокрема у розділі про ризики, також визначаються базовий і негативний сценарії — обидва припускають, що війна триватиме довше, ніж очікувалося. Водночас у сценаріях не йдеться про передбачуваний програш України. Навпаки, у звіті МВФ наголошується: «нині ми зосереджені на підтримці макроекономічної, зовнішньої та фінансової стабільності з метою зміцнення потенціалу України на шляху до перемоги», що явно суперечить інформації, яку поширює Росія за допомогою своїх дезінформаційних каналів.
Крім того, у релізі МВФ зазначається, що Україна й надалі ефективно виконує програму EFF, незважаючи на виклики війни. Було досягнуто всіх кількісних критеріїв ефективності та індикативних цілей, встановлених на кінець червня і постійно діючих.
Раніше StopFake спростовував також інші фейки, пов’язані з МВФ, у матеріалах «Фейк: Захід «підірве валютну систему», якщо передасть Україні заморожені російські активи, – МВФ», «Маніпуляція: Міжнародний валютний фонд вимагає від України скасування соцвиплат та скорочення витрат на медицину» та інших.