Сюжет United24 на цю тему був сфабрикований пропагандистами.
Волинську трагедію не вивчатимуть у класах, де польські школярі навчаються разом з українцями — таку новину поширюють проросійські джерела з посиланням на англомовне медіа про Україну United24. Причиною рішення нібито стало небажання створювати напругу та міжнаціональні конфлікти серед учнів. «Ось така толерантість, колеги» — іронізують пропагандисти.
Однак ця новина — чергова вигадка. Такий сюжет відсутній на сайті, а також у Facebook та Instagram ресурсу United24. Новина також не з’являлася ні у польських медіа, ні на сайті Міністерства національної освіти Польщі. Отже, немає жодних підстав вважати, що таке рішення справді було прийнято.
Волинська трагедія (у польській історіографії — Волинська різанина) відбулася влітку 1943 і досі є предметом суперечок істориків. У Польщі масові вбивства поляків офіційно визнані геноцидом та вважаються наслідком українського націоналізму, тоді як українські історики схильні сприймати події як результат довготривалої міжетнічної напруги у регіоні. У 2014-2017 роках у зв’язку з масовою публічною дискусією на тему трагедії в Польщі регулярно проводилися антиукраїнські акції та зносилися пам’ятники УПА; мораторій на проведення пошукових робіт польських поховань на території України також викликав суспільний резонанс.
Однак після повномасштабного вторгнення держави схилилася до політики примирення й пам’яті. «Ми проводимо спокійну політику. Не політика біганини з вилами, а політика спокійного пошуку згоди в історично складних питаннях, багатодесятилітніх, дуже складних, надзвичайно болючих для значної групи наших співвітчизників» — прокоментував президент Польщі Анджей Дуда. У липні 2023, на 80-ті роковини трагедії, Дуда разом з Володимиром Зеленським прибув до Луцька, аби вшанувати пам’ять жертв трагедії.
Історик Володимир В’ятрович вважає, що польсько-українським конфліктом 40-х років скористалася третя сторона — а саме Радянський Союз. Зараз Росія продовжує експлуатувати трагедію для власної вигоди та використовувати події у пропагандистських цілях, у тому числі поширювати подібні фейки. Раніше ми спростовували іншу дезінформацію на тему Волинської трагедії у матеріалі Фейк: У 1943 році Українська Повстанська Армія розіп’яла чотирьох маленьких дітей на дереві – фото.