Інформація, що шириться мережею, є цілковитою вигадкою. На фотографії – учасники робочої групи Лозівської міської територіальної громади, які розробляли та виконували масштабний проєкт із увічнення пам’яті загиблих воїнів громади. 25 березня голова громади подякував учасникам групи за «вагомий особистий внесок в увічнення пам’яті загиблих Захисників України, проведену масштабну роботу з розробки Книги Пам’яті, Алеї Слави».
У мережі поширюється повідомлення про те, що на Харківщині воєнком нібито вручив нагороди жінкам, які «здали» своїх чоловіків до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки. У численних публікаціях йдеться про те, що дружини нібито «не могли більше продовжувати покривати ухилянтів і почали вимагати від них іти захищати свою країну». Після того, як їхні чоловіки відмовилися, жінки самостійно викликали воєнкомів додому. Публікації проілюстровано фотографією, на якій можна побачити на тлі напису «Лозівська міська рада» сімох жінок, які тримають грамоти та квіти.
Інформація, що розповсюджується в мережі, є цілковитою вигадкою. Для створення фейку зловмисники навмисно поширили цю фотографію з хибним описом.
Спочатку цю фотографію було опубліковано на офіційній сторінці у Facebook Лозівської міської територіальної громади. 25 березня в громаді відзначили причетних до організації заходів щодо вшанування пам’яті полеглих захисників України. На фото – учасники робочої групи, яка розробляла та виконувала масштабний проєкт з увічнення пам’яті загиблих героїв, зокрема обладнання Куточку пам’яті, наповнення Книги пам’яті про загиблих воїнів Лозівської громади, роботи з облаштування сектору військових поховань «Поле Слави» на Центральному цвинтарі та Алеї Слави у парку «Перемога». У роботі групи, як зазначається у публікації, брали участь як місцеві чиновники, так і представники закладів освіти і культури, сім’ї загиблих, волонтери, історики та небайдужі мешканці громади.
На сайті Лозівської міської територіальної громади можна ознайомитись з повним списком тих, хто отримав подяку від голови громади за «вагомий особистий внесок у вшанування пам’яті загиблих Захисників України».
Раніше StopFake спростовував схоже фейкове повідомлення у матеріалі «Фейк: ТЦК Івано-Франківська пропонує жінкам “здавати ухилянтів за гроші“».