Європейський парламент не голосував за зміни в системі ухвалення рішень у Європейському союзі на користь голосування простою більшістю з усіх питань. Депутати проголосували лише за документи, в яких йдеться про необхідність реформування ЄС, зокрема, вони виступили і з «пропозицією» розглянути зміни у правилах голосування.
Користувачі соціальних мереж почали поширювати фейкову інформацію про те, що Європейський парламент нібито проголосував за ухвалення рішень простою більшістю. Як «доказ» такого рішення користувачі прикріплюють фотографію з результатами голосування Європарламенту.
«Європарламент проголосував за скасування ветування та ухвалення рішень простою більшістю. Початок кінця ЄС…» — пишуть користувачі.
Після поширення такої інформації StopFake вирішив перевірити, чи дійсно тепер всі рішення будуть прийматися простою більшістю. Як з’ясувалося, інформація, що поширюється, не відповідає дійсності.
На фото з результатами голосування, на яке посилаються користувачі, видно, що депутати підтримали документ під номером A9-0337/2023. На сайті Європарламенту можна знайти документ із таким номером. Його назва: «Доповідь про пропозиції Європейського парламенту щодо внесення поправок до Договору (Договору Європейського союзу – прим. ред.). 22 листопада цю доповідь з різними правками було прийнято Європарламентом. Потім на її підставі депутати ухвалили резолюцію «про пропозиції Європейського парламенту щодо внесення поправок до Договору».
В обох документах є згадування про те, що до Договору ЄС «пропонується» внести такі правки, щоб можна було приймати рішення не одноголосно, а кваліфікованою більшістю голосів. Однак ці документи є лише задекларованою «пропозицією». У пресрелізі Європарламенту, який був опублікований після голосування 22 листопада, сказано, що ЄС потребує змін у контексті «безпрецедентних викликів і численних криз». Зокрема, на думку Європарламенту, зміни у правилах голосування вирішать низку «тупикових» питань усередині ЄС. У Європарламенті висловили надію, сказано у пресрелізі, що прийняті «пропозиції» все ж таки обговорять у Європейській Раді у грудні цього року.
Твердження деяких користувачів про те, що зміна правил голосування в Європейському Союзі є нібито «недемократичною», StopFake спростовував у матеріалі «Маніпуляція: Сім країн ЄС пропонують скасувати демократію «заради розпалювання конфлікту в Україні».