На відео, що поширюється в мережі, зафіксовано акцію протесту, яка відбулася на майдані Незалежності в Києві 1 жовтня 2019 року. Протестувальники виступали проти тодішньої політики щодо врегулювання війни на сході України, а саме: проти імплементації Мінських угод за «формулою Штайнмаєра».
У мережі масово поширюється відео, на якому, як заявляється, жителі Житомира нібито вийшли на масовий протест проти чинної влади. У публікаціях йдеться про те, що протестувальники закликають інші міста також «майданити» проти влади Володимира Зеленського. На відео видно, як люди у зимовому одязі з прапорами – кримськотатарським і прапором України – скандують «Зеля геть!».
Насправді інформація, що поширюється в мережі, не відповідає дійсності.
Почнемо з того, що на відео, яке поширюється в мережі, зафіксовано мітинг зовсім не в Житомирі, а в Києві. Незважаючи на погану якість ролика, легко можна впізнати архітектурний ансамбль майдану Незалежності, а також на останній секунді відео чітко видно частину монументу Незалежності.
Через низьку якість відео зворотний пошук за зображенням у Google не дав позитивного результату. Тим не менше, журналістам StopFake вдалося відшукати схожий відеоролик 2019 року в російській пошуковій системі Yandex за ключовими словами «Митинг на Майдане Независимости». На ньому можна побачити, як протестувальники також скандують «Зеля геть!», а однакові вивіски та розташування прапорів у натовпі вказує на те, що на обох відео зафіксовано одну і ту ж саму подію.
На відео, що поширюється в мережі, відображена акція протесту, яка відбулася на майдані Незалежності 1 жовтня 2019 року.
Протестувальники виступали проти тодішньої політики Президента України Володимира Зеленського щодо врегулювання війни на сході України. Учасники акції вважали імплементацію Мінських угод за «формулою Штайнмаєра» капітуляцією перед Росією, від чого ця акція протесту і отримала назву «Ні капітуляції!».
Останнім часом кремлівський агітпроп активізував інформаційну кампанію, мета якої – ініціювати внутрішню напругу та конфлікт усередині країни. Раніше журналісти StopFake спростовували схожі повідомлення у матеріалах: «Відеофейк: Головнокомандуючий ЗСУ Залужний готує військовий переворот» і «Фотофейк: У школах почали агітувати за Залужного – кандидата у президенти України».