Джерело: The Insider
Російське інтернет-видання «Вести» опублікувало на своєму сайті повідомлення під заголовком «Bloomberg пише про проблеми з передачею F-16 ЗСУ», де сказано:
«НАТО не зможе надати київському режиму нові винищувачі F-16. У найкращому разі Україна може розраховувати на літаки, які вже були в експлуатації у ВПС країн альянсу.
Як пише Bloomberg, постачання уживаних F-16 суттєво скоротить фінансове навантаження на бюджет НАТО, але їх утримання все одно коштуватиме сотні мільйонів доларів на рік. При цьому старі літаки прослужать менше за нові.
Навіть якщо Україна отримає конкретне зобов’язання альянсу щодо постачання бойових літаків, вони не встигнуть взяти участь у літньому контрнаступі ЗСУ. На навчання пілотів та подолання логістичних складнощів знадобляться місяці, пише РІА «Новости».
Більше того, в агентстві наголосили, що одних літаків буде недостатньо для перемоги у боях із ВКС Росії».
Чомусь кремлівські пропагандисти останнім часом особливо охоче спотворюють зміст публікацій саме Bloomberg. Цього разу їхню увагу привернула стаття Єна Марлоу та Наталії Дроздяк із назвою «Літаки F-16 – послання Путіну: підтримка НАТО не слабшає», де сказано ось що:
«F-16, які НАТО відправляє в Україну, навряд чи прибудуть вчасно, щоб допомогти Києву у нинішньому наступі. Уживаних літаків теж не вистачить, щоб переламати ситуацію у повітряній війні проти Росії. Альянс має на увазі інше послання.
Надавши найсучаснішу і найдорожчу на сьогодні зброю, прихильники Києва ще тісніше, ніж будь-коли, прив’яжуть українську армію до блоку, показавши Володимиру Путіну, що він помиляється, вважаючи, що зможе перемогти їх у конфлікті.
Це потенційно ризикований підхід. У той час як союзникам вдалося скоротити початкові витрати, запропонувавши літаки із наявних флотів своїх членів, утримання в повітрі застарілих F-16 може коштувати сотні мільйонів доларів за рік – так само, як у Європі та США зростає тиск із приводу зростання вартості подальшої підтримки України.
„Важливий висновок тут полягає в тому, що управління обмеженим парком застарілих літаків через підрядників та їх технічне обслуговування з підрядниками буде дуже з біса дорогим, – заявила Брінн Таннехілл з Rand Corporation у Вашингтоні. – Це підтверджує ідею про те, що довгострокова мета – інтегрувати Україну до НАТО”. <…>
Звісно, утримувати F-16 та інше складне озброєння, а також платити за ракети та інше озброєння, щоб підтримувати їх у робочому стані, ймовірно, буде набагато дорожче. Старі літаки, які НАТО планує відправити, коштуватимуть менше, але вони й матимуть більш короткий термін служби, оскільки в деяких випадках уже літають десятиліттями».
Тобто у статті не йдеться про те, що нові F-16 не будуть передані Україні. Там сказано, що це займе багато часу, але літаки більш старих модифікацій, що були в експлуатації, поставлять набагато швидше. Повідомляється також про те, що Нідерланди і Данія створюють у Східній Європі центр підготовки пілотів і ремонтного персоналу.
Джерело: The Insider