Джерело: The Insider
«Вести недели» розповіли про серйозні проблеми у Джо Байдена на старті президентських перегонів:
«Спочатку нам казали, що в Україні у нас гуманітарні цілі. Але ті кроки, які ми робимо в Україні, свідчать про бажання Америки продовжувати воювати, а не закінчити її якнайшвидше. Якщо наша мета – зміна режиму в Росії, то це не гуманітарна місія”, – вважає Роберт Кеннеді-молодший, кандидат на пост президента США.
Антивоєнні настрої Кеннеді-молодшого виборець поділяє. Цього кандидата у президенти підтримують близько 20% демократів. Його підтримка у партії зростає, у Байдена падає. Рейтинг господаря Білого дому знову пробив дно – 37% американців схвалюють його роботу».
Про дещо дивну заяву Кеннеді-молодшого, який явно повірив офіційним російським джерелам, що говорили про неправдоподібно високі втрати ЗСУ, The Insider вже писав. А масова підтримка американськими виборцями його антивоєнних ідей, напевне, існує лише в уяві пропагандистів із «Вестей недели».
Газета USA Today повідомляє, що рейтинг Кеннеді як можливого кандидата в президенти серед виборців-демократів досяг 19%. Цей результат «Вести недели» намагаються зіставити із 37% підтримки Байдена. Але це дані абсолютно різних опитувань.
У першому випадку виборців запитували, кого б вони воліли бачити як кандидата від Демократичної партії. Результат Байдена склав 62%, але ці дані «Вести недели» вирішили замовчати.
37% – це рейтинг схвалення Байдена як чинного президента; опитували як прихильників Демократичної партії, так і її противників. Такі опитування постійно проводяться в США різними соціологічними організаціями, і розкид результатів часто буває значним. Американський сайт fivethirtyeight.com зводить результати різних опитувань докупи і щодня підраховує середній рейтинг. Найнижчий рейтинг Байдена – 37,5% – був зафіксований 21 липня 2022 року. З того часу рівень підтримки президента зріс і на початок травня 2023 року становив 42,7%.
Втім, квітневе опитування Gallup справді показало рейтинг схвалення Байдена на рівні 37%, але це найнижчий результат із усіх опитувань; для порівняння, найвищий – у опитуваннях YouGov та Rasmussen Reports – 47%. Тож редакції «Вестей недели», щоб створити враження «пробивання дна», довелося старанно обирати цифри.
До речі, рейтинг президента Трампа на початок травня третього року його терміну становив 41,5%. А мінімальний результат Байдена в 37,5% на тлі інших президентів зовсім не виглядає провальним, навіть якщо не порівнювати його з катастрофічним завершенням правління Річарда Ніксона, якому довелося подати у відставку під загрозою неминучого звільнення з посади: у Рональда Рейгана в 1983 році рейтинг схвалення опускався до 35%, у Ліндона Джонсона в 1968 році – до 34%, у Джорджа Буша-старшого в 1992 році – до 29%, у Джиммі Картера в 1979 році – до 28%, у Джорджа Буша-молодшого в 2008 році – до 25%, у Гаррі Трумена в 1951-1952 роках – до 22%.
Що ж до несподівано високого результату новачка у великій політиці Роберта Кеннеді-молодшого, який жодного разу не балотувався ані в палату представників, ані в Сенат, тут, мабуть, відіграла роль належність до сім’ї Джона Ф. Кеннеді, найпопулярнішого президента за увесь час проведення регулярних опитувань (з 1940-х). The Washington Post так пише про його шанси:
«Наскільки ця кандидатура справді може підірвати Байдена? Ймовірно, не варто переоцінювати ранні опитування з кількох причин.
Цього тижня у National Review <американське прореспубліканське видання. — The Insider> була опублікована стаття, в якій йшлося про те, що такі двозначні показники Кеннеді можуть дорого обійтися Байдену. У ньому зазначається, що за останні 50 років жодного чинного президента, який поступився стількома голосами супернику з праймеріз, не було обрано на другий термін. Технічно це правильно, але при цьому ігнорується безліч нюансів.
По-перше, ми говоримо про невеликий розмір вибірки. Було всього три такі випадки, і всі вони сталися більше 30 років тому: виклик Рональда Рейгана в 1976 Джеральду Форду, виклик Теда Кеннеді в 1980 Джиммі Картеру і виклик Пета Бьюкенена в 1992 Джорджу Бушу-старшому.
Але кожна з цих проблем на праймеріз була серйознішою, ніж передбачали навіть перші опитування Роберта Ф. Кеннеді-молодшого. Рейган отримав майже половину голосів на праймеріз у 1976 році, Тед Кеннеді набрав понад третину, а Бьюкенен отримав дивовижні 37% голосів у Нью-Гемпширі у 1992 році та близько чверті загалом. У перших двох випадках була навіть щира стурбованість через те, що чинний президент може програти праймеріз, а не просто втратити дещо бентежну кількість голосів.
Наступний момент — те, що, якщо ви не помітили, один із цих попередніх основних претендентів носив те саме прізвище, що й Роберт Ф. Кеннеді-молодший. Останній Кеннеді – племінник Теда та Джона Ф. Кеннеді і син сенатора Роберта Ф. Кеннеді. Є багато причин вважати, що його позиція у опитуваннях на старті виборчої кампанії значно завищена через його знамените ім’я.
Кілька тижнів тому мені на очі потрапило ще одне опитування про Кеннеді. Воно було від YouGov і стосувалося його, а також дюжини інших політичних діячів іміджа. Хто з 13 протестованих, включно із Байденом, Трампом та лідерами Конгресу, виявився найпопулярнішим? Роберт Ф. Кеннеді-молодший. Майже половина американців — 48% — ставилася до нього позитивно, а негативно — лише 28%. Це тому, що Кеннеді насправді такий популярний? Звичайно, ні. Сумнівно, що значна кількість людей дійсно так багато про нього знає. Але, ймовірно, в американській політиці немає більш золотого імені, особливо серед американців з лівим ухилом <…>
Це не означає, що втрата виборців через таку незначну фігуру не є головним болем для Байдена, і, можливо, деяким виборцям може сподобатися екологічна активність Кеннеді. Але ідея про те, що Кеннеді наблизиться навіть до рівня підтримки Б’юкенена, здається малоймовірною, незважаючи на перші опитування».
Джерело: The Insider