Події, що відбулися 7 квітня у населеному пункті Старе Село Рівненської області, не мають ніякого стосунку до мобілізаційних заходів. Як повідомляє пресслужба Національної поліції Рівненської області, співробітники поліції спільно з нацгвардійцями, представниками СБУ, військовослужбовцями служби правопорядку провели обшуки за місцями проживання фігурантів кримінальних проваджень, відкритих за фактами незаконного видобутку бурштину та незаконного поводження зі зброєю і боєприпасами.
Анонімні так звані Z-канали в Telegram, а за ними і деякі користувачі мережі поширюють дезінформацію про те, що в селі Старе Село українські військові нібито силоміць вилучають у місцевого населення транспорт «на потреби армії». На підтвердження цього вони публікують уривок відео, на якому видно протистояння між поліцейськими та людьми у камуфляжі з одного боку та цивільними особами – з іншого.
У деяких публікаціях взагалі сказано, що події на відео відбуваються на Рівненщині, де «поліція та військкомати» нібито «оточили» одне із сіл для масової роздачі повісток.
Події, що відбувалися 7 квітня у Старому Селі, не мають ніякого відношення до «вручення повісток» чи «вилучення у місцевих жителів транспорту на потреби армії», як це стверджують пропагандисти. Насправді Національна поліція Рівненської області спільно з нацгвардійцями, представниками Служби безпеки регіону, військовослужбовцями служби правопорядку провела 9 обшуків за місцями проживання фігурантів кримінальних проваджень, відкритих за фактами незаконного видобутку бурштину та незаконного поводження зі зброєю та боєприпасами.
Як повідомляє прес-служба Національної поліції на Рівненщині, під час рейду поліцейські вилучили 5 кілограмів бурштину, транспортні засоби та інші речові докази, важливі для діловодства. Також у населеному пункті Старе Село пошукові групи перевірили 34 транспортних засоби, 496 житлових та 179 нежитлових будинків та 450 осіб. У пресслужбі наголошують, що вони й надалі проводитимуть заходи щодо дотримання публічної безпеки та порядку, протидії злочинності, зокрема, і щодо запобігання незаконному видобутку бурштину.
Це не перший такий рейд правоохоронців у Старе Село. Подібні перевірки щодо незаконного видобутку бурштину проводились у 2016 і 2021 роках. Кремлівський агітпроп регулярно поширює дезінформацію про мобілізаційні заходи в Україні.
Раніше StopFake спростовував подібні повідомлення у матеріалах «Фейк: співробітники центру комплектування в Миколаєві змагаються: видав більше повісток — відпочиваєш у котеджі», «Фейк: Україна вирила біля кордону з Молдовою, щоб «зупинити масову втечу чоловіків від мобілізації», «Фейк: Українські центри комплектування посилено вербують жінок-хіміків і біологів».