Насправді у статті Financial Times, на яку посилаються російські ЗМІ, немає згадки про двох українських військових, що попросили політичного притулку в Німеччині «через небажання гинути у безглуздій війні». Скриншот публікації Financial Times було відредаговано: до нього було включено абзац, якого немає в оригіналі статті.
Російські медіа та прокремлівські акаунти в соцмережах публікують нібито взяту з Financial Times новину про двох українських військових, які прибули на навчання до Німеччини і попросили політичного притулку «через небажання гинути в безглуздій війні».
«Вони вважають, що передача західних озброєнь не сприятиме перемозі Києва, а призведе лише до зростання жертв серед як військових, так і мирного населення», – пишуть Военное обозрение, Forpost, Pravda.ru, Силовой блок та інші видання, а також низка телеграм-каналів.
Новина, на яку посилаються прокремлівські ресурси, справді виходила у Financial Times під назвою «Українські військові розпочнуть тренування на танках Leopard 2 наступного тижня». Але у публікації немає ані слова про українських солдатів, які бажають отримати притулок у Німеччині. Також у ній немає заяв українців про те, що західне озброєння нібито не допоможе Україні виграти війну.
Справа в тому, що скриншот статті Financial Times, який публікується в матеріалах російських ЗМІ, було відредаговано. До нього було включено абзац, якого немає в оригіналі статті. Напевне, у такий спосіб кремлівські пропагандисти хотіли показати, що західні ЗМІ фіксують низький бойовий дух солдатів ЗСУ, а озброєння союзників не принесе Україні військових успіхів.
Насправді у статті із посиланням на два джерела розповідається, що на німецькому полігоні Еккернферде (Eckernförde) все готове до початку навчання українських військових з експлуатації сучасних бойових танків Leopard 2.
«Тренування розпочнуться з наступного тижня», – пишуть журналісти, додавши, що сотні солдатів ЗСУ вже вилетіли в різні місця по всій Німеччині та Польщі. «Усе відбувається дуже швидко, тому що українці бачать гостру необхідність», – йдеться у статті.
StopFake вже спростовував фейки про те, що на українських військовополонених після повернення чекає в’язниця або фронт, а українським солдатам замість зарплати видають «ваучери».