Насправді ж у Києві зібралися рідні військовослужбовців, які потрапили у полон, і які вимагали обміняти полонених за схемою «всіх на всіх». Про цю подію писали різноманітні новинні сайти, а також вийшли сюжети на національних телеканалах.
Пропаганда Кремля розкручує фейк, що в Україні начебто назріває «майдан вдів», а саме відбуваються протести дружин та рідних загиблих військовослужбовців, і що начебто українські медіа замовчують такі заходи.
Подібні повідомлення та матеріали розповсюджувалися у мережі Telegram, а також на пропагандистських сайтах Русская весна, Новости восточной ленты, Правда.ру, ОСН тощо.
Пропагандистські сайти представили подію таким чином, що в Україні начебто назріває невдоволення втратами на фронті, тому вдови полеглих зібралися висловити своє обурення.
«В акції взяли участь дружини, матері, рідні та близькі українських солдатів, які офіційно вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон. Насправді більшість з них загинули, але командування не повідомляє про це, щоб не платити субсидії та допомоги», – йдеться на російських сайтах.
«У Києві відбулася чергова акція протесту вдів та дружин полонених бойовиків ЗСУ 24 омбр. Що цікаво, у заході мали взяти участь інші бригади ВСУ, проте СБУ змогло їх залякати», – пише агітпроп.
Просуваючи новий пропагандистський меседж, агітпроп не забуває й про свої основоположні антиукраїнські наративи, як от дискредитація Майдану, протиставлення західної України – східній й дискредитація України як держави.
«Для мешканців Львова (ППД 24 омбр) Донбас завжди був іншою країною і зараз ці жінки не розуміють, чому їхні чоловіки мають страждати. Продовжуємо спостерігати за акціями протесту», – йдеться в повідомленні агітпропу.
Насправді 14 січня в центрі столиці відбулася акція, присвячена тому, що Росія вкотре зірвала процес обміну військовополоненими. Люди вимагали обміняти полонених українських бійців на полонених російських військових за схемою «всіх на всіх». До цього російська сторона в останній момент зірвала обмін полоненими, який і мав відбутися 14 січня.
Інформація про те, що цей захід ніяк не висвітлювався українськими медіа, також не відповідає дійсності. Про це писали як новинні сайти, так і робили сюжети національні телеканали.
У Головному управлінні розвідки України заявили, що таким чином Росія намагається посіяти паніку й розхитати суспільні настрої.
«На жаль, і цю тему ворог використовує, а саме горе наших захисників, які потрапили до російського полону, і їхніх родин, для того, щоб десь посіяти паніку, десь дестабілізувати ситуацію», — пояснив представник ГУР Андрій Юсов під час етеру телемарафону 15 січня.