Джерело: The Insider

РІА «Новости» опублікувало матеріал під заголовком «У США визнали, що їм невигідна перемога України». У ньому  йдеться:

«Америці не потрібна перемога київського режиму в українському конфлікті, оскільки вона може призвести до ядерної війни з Росією, з якою Вашингтон хоче мати стабільні відносини, пише аналітик Браян Кларк у статті для 19FortyFive.

„Якщо висловлюватись словами Байдена, Америка хоче від Росії стабільних відносин. Однак перемога України зробить це практично неможливим”, – наголосив автор матеріалу.

Як зазначив Кларк, цілі президента України Володимира Зеленського, які полягають у повному поверненні територій країни, більше не співпадають із цілями Вашингтона. Росія попередила, що це може призвести до використання ядерної зброї для захисту своїх земель і адміністрація Байдена хоче цього уникнути.

Аналітик стверджує, що США необхідно переглянути свою нинішню стратегію підтримки Києва та переконатися, що цей конфлікт не переросте у ядерну війну.

Кларк припустив, що повністю відновлена ​​Україна не варта того, аби ризикувати ядерною війною, і заявив, що співпраця та продуктивні взаємини з Москвою є більш цінними, ніж повністю суверенна Україна.

Він закликав США почати тиснути на Київ, щоб змусити його послабити свої очікування і бути більш відкритим до мирних переговорів із Росією».

Зміст цієї статті Кларка переказують RT, «Газета.ru», телеканал РЕН, «Известия», Lenta.ru, «Царьград» та інші.

Відразу ж впадає у око, що стаття Кларка — не більш ніж дискусійна думка. На тому ж сайті 19fortyfive.com  опубліковано, наприклад, статтю Джеймса Холмса «Чи близька Росія до застосування ядерної зброї в Україні?», де автор доводить, що це вкрай малоймовірно.

Але, мабуть, найцікавіше, хто ж цей аналітик, який закликає заради порятунку людства від ядерної війни не підтримувати Україну. За традицією американської журналістики видання супроводжують опубліковані матеріали короткими біографічними довідками про авторів. Про того-таки  Джеймса Холмса, наприклад, написано:

«Джеймс Холмс – голова кафедри морської стратегії імені Дж. К. Уайлі у Військово-морському коледжі. Він працював викладачем Школи громадських та міжнародних відносин Університету Джорджії. Колишній офіцер надводних сил ВМС США, він був останнім в історії офіцером-артилеристом, який у гніві відкрив вогонь із великих гармат лінкора; це сталося під час першої війни у ​​Перській затоці 1991 року. У 1994 році він отримав нагороду Фонду Військово-Морського коледжу як найкращий випускник у своєму класі. Серед його книг – «Червона зірка над Тихим океаном», яка стала найкращою книгою 2010 року за версією журналу Atlantic Monthly та включена до рекомендаційного списку читання для фахівців військово-морського флоту. Генерал Джеймс Меттіс <міністр оборони США у 2017–2019 роках. — The Insider> вважає його „таким, що викликає занепокоєння”».

А що ж  сказано  про Браяна Кларка? Ось що:

Брайан Кларк — зовнішньополітичний аналітик, який вивчає велику американську стратегію. Його роботи було опубліковано в The National Interest та The American Conservative».

Більше нічого про цього автора видання не вважало за потрібне повідомити. У  The American Conservative  знаходимо  дві його публікації. Перша, датована серпнем 2019 року, критикує конгресмена-демократа Хоакіна Кастро, затятого противника Дональда Трампа; Кларк порівнює Кастро з Муссоліні. Друга, що вийшла в листопаді 2019 року, називається «У зближенні Росії та Китаю звинувачуйте американську некомпетентність».

Інше згадане у довідці видання,  The National Interest  – журнал зі славетними традиціями, який свого часу опублікував «Кінець історії?» Френсіса Фукуями, але після цього був придбаний «Ніксонівським центром» і під керівництвом проросійського політолога Дмитра Саймса, колишнього ведучого російського Першого каналу, перетворений на видання, одним з авторів якого була до свого арешту Марія Бутіна і де в 2020 році вийшла стаття Володимира Путіна про уроки Другої світової війни. У цьому журналі  опубліковано  три матеріали Кларка, перший — у березні 2020 року. Біографічна довідка так само скупа, як і в інших виданнях.

Складається враження, що три роки тому аналітик Кларк з’явився нізвідки. Його Twitter-акаунт, в якому можна знайти посилання на його публікації,  створено  31 жовтня 2022 року. Як місце проживання там вказана Женева, але незрозуміло, яка саме: крім усіх відомих швейцарських міст є і два американські з такою назвою, у штатах Нью-Йорк та Іллінойс. Про себе Кларк пише: «Постійно працюю у сфері фінансів, хобі – велика стратегія». І єдине, що трохи розкриває особистість власника облікового запису, — відомості про освіту: він вивчав економіку в Університеті Джорджа Мейсона, а також математику в Університеті Делавера.

За допомогою цих даних неважко знайти сторінку стратега-аматора в LinkedIn, і там він  повідомляє  про себе таке:

«Я займаюся математичною статистикою у Відділі статистичних досліджень десятирічних періодів Бюро перепису населення. Відділ десятирічних статистичних досліджень відповідає за розробку математичних та статистичних методів для розробки та проведення перепису населення США.

У мене понад 5 років досвіду в галузі прикладної економетрики та програмування. Приблизно 80 відсотків мого робочого навантаження пов’язано з моєю особистою програмою досліджень, яка включає підготовку даних, розробку та діагностику моделей, а також подання результатів у письмовій і усній формі для технічної та нетехнічної аудиторії. Основна частина моїх досліджень з 2013 року була зосереджена на прогностичному моделюванні дискретних результатів та оцінці ризику, пов’язаного з помилкою моделі. В якості моделей використовувалися дерева класифікації та регресії, ієрархічні лінійні моделі та мультиноміальні  логіти <ті, хто не знає, що це таке, можуть поцікавитися тут. — The Insider>. 

Решта моєї роботи полягає у наданні спеціальної статистичної підтримки, яка часто включає в себе очищення та обробку безлічі вихідних файлів даних, надання описової статистики нових файлів, проведення звичайних інференційних статистичних тестів, експертну оцінку статистичних документів, інтерпретацію та візуалізацію даних для технічної та нетехнічної аудиторії. Файли даних, які я обробляю щодня, часто перевищують 1 млрд. спостережень».

Про зовнішньополітичне хобі там немає жодного слова. Втім, політологічна  освіта у Кларка все ж таки є: в Університеті Делавера він отримав ступінь бакалавра в галузі історії та політичних наук. Але досвід роботи у цій галузі відсутній.

Схоже, авторитетнішого фахівця, який дотримувався б вигідної їм точки зору, кремлівські пропагандисти в США не знайшли.

Джерело: The Insider