Джерело: Вікторія Веселова, для Крым.Реалии
Російське свято День Перемоги 9 травня в анексованому Криму на тлі війни Росії з Україною супроводжують гасла про перемогу і Z-символіка, заборонена владою України та іншими країнами світу. Як з’ясували Крым.Реалии, реклама Z-армії та величезна кількість радянської символіки на вулицях населених пунктів Кримського півострова обійшлися бюджету в кілька мільйонів рублів.
Підконтрольна Москві кримська влада витрачає мільйони рублів з бюджету, щоб прославляти війну Росії з Україною. Згідно з публічними даними російських держзакупівель, оформлення офіційних заходів до Дня Перемоги, включаючи банери із символом війни Росії проти України, обійшлося, за найбільш скромними підрахунками, у понад чотири мільйони рублів. Такі суми включені до витрат на святкування Дня Перемоги у Сімферополі, Ялті та Бахчисараї.
«Перемога завжди за нами» за мільйон рублів
На початку травня державна автономна установа «Кримське концертне об’єднання» закупила поліграфічну продукцію до відзначення 77-ї річниці перемоги у Другій світовій війні.
Згідно з документами закупівлі, 1,3 мільйона рублів коштували півсотні торгово-рекламних каталогів, проспектів і плакатів, а також послуги з їх монтажу. Усього купили два види банерної сітки з написом «Безсмертний полк Росії», чотири види банерної мережі з написом «Перемога завжди за нами» і банер із написом «9 травня. Зі святом Великої Перемоги».
Усі їх розмістили на вулицях Сімферополя.
Прапорці з гаслом «Перемога завжди за нами» і символом Z несли учасники ходи «Безсмертний полк» у центрі Сімферополя 9 травня.
Ще майже півмільйона рублів Кримське концертне об’єднання витратило на феєрверк на честь Дня Перемоги у Сімферополі.
Згідно з документами закупівлі, майже 300 салютних залпів 9 травня мали випустити із території історико-археологічного музею-заповідника «Неаполь Скіфський».
Крым.Реалии намагалися зв’язатися із Кримським концертним об’єднанням, але там не відповіли на наші дзвінки – 9 травня у Криму вихідний день.
Символ «Z», концерт, салют
Ще у квітні підготувалися до святкування Дня Перемоги у Ялті. Муніципальна бюджетна установа «Ялтинська централізована клубна система» закупила послуги технічного забезпечення святкових культурно-видовищних заходів, присвячених 77-й річниці Перемоги. Вони обійшлися у більше ніж два мільйони рублів.
Згідно з документацією, за ці кошти російська влада південнобережного міста замовила сцену та обладнання для розміщення артистів та глядачів святкових заходів на площі Леніна у центрі міста.
Ще в 880 тисяч рублів обійшлися заходи до 9 Травня в Бахчисараї. Муніципальний автономний заклад «Інститут розвитку Бахчисарая» замовив за ці кошти концертну програму, прапорці та салют.
За умовами закупівлі, організатори заходів до 9 Травня мали розробити програму, організувати зустрічі, реєстрацію та розміщення учасників заходу і почесних гостей, а також підготувати необхідний інвентар.
Як інвентар було закуплено «прапорну стрічку в кольорах триколора» для розміщення на опорах освітлення площі Леніна в Бахчисараї – не менше ніж 150 метрів заввишки. Серед закупівель – 600 «святкових прапорців на пластиковій паличці» для глядачів із поліефірного шовку. Одна партія цих прапорців присвячена перемозі у Другій світовій війні, а друга пропагує символ війни Росії проти України – символ Z, заборонений в Україні та багатьох інших країнах, а також пропагандистське гасло «Своїх не кидаємо», йдеться у документації.
Тематичні банери «під стиль заходу», згідно з умовами закупівлі, мали бути розміщені й на сцені в центрі Бахчисараю. Їх можна побачити у фотозвіті святкування 9 Травня, оприлюдненому головою російської адміністрації Бахчисарая Дмитром Скобліковим.
Для бахчисарайців було замовлено послуги професійного вокального і танцювального колективів Криму із десятком вокалістів.
«Патріотичний військовий репертуар обов’язковий, патріотичні пісні, естрадні пісні, танцювальні номери. Сценічний одяг артистів має відповідати тематиці заходу», – йдеться в умовах закупівлі.
Ще одному вокалісту, запрошеному в Бахчисарай на 9 Травня, у документації замовлено такий репертуар: «Російськомовні, сучасні пісні, військовий репертуар, пісні воєнних років, шлягери 50-80-х років».
У пакеті святкових заходів у Бахчисараї значиться і святковий салют із кількістю зарядів не менше ніж 557 і тривалістю не менше ніж чотири хвилини.
Джерело: Вікторія Веселова, для Крым.Реалии