Джерело: Крым.Реалии
Сейм Литви хвалив поправки до законів про збори та про адмінправопорушення, що забороняють символи тоталітарних або авторитарних режимів, які використовуються для пропаганди агресії, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, що здійснюються цими режимами, повідомляє місцеве видання Delfi.
Зокрема у документі йдеться про заборону на георгіївську стрічку, літери Z і V.
За демонстрацію такої символіки передбачено штраф у розмірі 300-700 євро, а для юридичних осіб він сягатиме 1200 євро. Повторне порушення означатиме штраф у розмірі 500-900 євро для фізичних осіб або 800-1500 євро – для юридичних осіб.
«Зміни до цього закону не просто потрібні, вони є необхідними для нашої національної безпеки, якщо ми прагнемо уникнути такої долі як Україна, і превентивно діяти з російською пропагандою. Вона не спить і шукає різні шляхи, щоб стравлювати людей, змінювати мислення, реальність. Як бачимо, вона має місце і реальність вже змінена в головах громадян Росії», – наводить видання слова одного з авторів поправок Іоніки Ошмянскене.
14 квітня парламент Молдови схвалив законопроєкт, який забороняє використання в країні георгіївської стрічки та символів Z і V, які використовують російські війська в Україні. За виготовлення, продаж та публічне використання цих символів загрожує штраф чи громадські роботи. 19 квітня президентка країни Майя Санду підписала цей закон.
Верховна Рада України також заборонила використання літер Z і V та символіки ЗС Росії на одязі, у соцмережах, ЗМІ, рекламі та громадських місцях.
Російське повномасштабне військове вторгнення в Україну продовжується від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключовим об’єктам військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
На початку квітня Москва заявила про скорочення активності на півночі України. Незабаром українська влада повідомила, що у Київській, Чернігівській та Сумській областях російських військових не залишилося.
Після відходу російських військ у звільнених селах та містах було зафіксовано випадки масових убивств цивільного населення. Деякі західні лідери прямо звинуватили Росію у воєнних злочинах. Російська влада продовжує заперечувати причетність своїх військових до вбивств, зокрема, називаючи їх «постановкою».
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території і називає це «спеціальною операцією».
Джерело: Крым.Реалии