Україна не планувала ніякого «широкомасштабного наступу» на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської області. Повномасштабний наступ Росії в Україні вже спричинив смерті тисяч людей мирного населення, серед них – 143 дитини (із підтверджених). Донецька та Луганська області – в епіцентрі бойових дій, що вже призвело до сотень смертей, а розбомблене місто Маріуполь стало ілюстрацією того, як РФ «рятує» та «звільняє» Донбас.
Кремлівські пропагандисти через місяць після початку повномасштабного вторгнення в Україну продовжують стверджувати, що їхня так звана «спецоперація» «врятувала» десятки тисяч жителів Донбасу.
Так, у Кремлі заявляють, що «спеціальна воєнна операція» російської армії нібито зірвала наступ українських військ на так звані «ДНР» та «ЛНР», а це, у свою чергу, «дало змогу врятувати десятки, якщо не сотні тисяч мирних жителів Донбасу, яких останніх вісім років київський режим методично розстрілював із великокаліберної та реактивної артилерії, заганяючи старих, жінок і дітей у підвали».
Україна не планувала ніякого «широкомасштабного наступу» на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської області. Будь-які спроби пропаганди звинуватити Україну в цьому не підтверджені доказами. StopFake вже спростовував існування нібито «секретного наказу про підготовку Києвом наступу на Донбас», який насправді виявився звичайним наказом про проведення бойового злагодження у Львівській області, або спробу падати листування представників тероборони із представниками влади в Волновасі як підготовку наступу на Донбас.
Коментуючи такі фейки про нібито підготовку наступу України на Донбас, Президент України Володимир Зеленський заявив, що пріоритетним завжди був дипломатичний шлях, і ні про який наступ ніколи не йшлося.
«Починаючи з 2019 року, знову ж таки, і президенту Путіну, і потім усіма різними каналами, про які ви сьогодні говорили… Я говорив, що ми не збираємось воєнним шляхом забирати наші території. Я хочу з вами домовитися», – сказав Зеленський в інтерв’ю російським ЗМІ 27 березня.
Новий етап війни Росії з Україною, який розпочався повномасштабним наступом, за місяць активних бойових дій спричинив смерть 1119 людей серед мирного населення (з 24 лютого по 27 березня 2022 – прим. ред.). Такі цифри називає Управління Верховного комісара ООН із прав людини, додаючи, що вони можуть бути набагато вищими, оскільки отримання інформації з деяких місць, де велися інтенсивні бойові дії, затримується, а багато повідомлень все ще чекають на підтвердження. Офіс Генерального прокурора також додає, що станом на 28 березня в Україні було вбито 143 дитини.
При цьому Донецька та Луганська області з початком нового етапу війни постійно перебувають в епіцентрі бойових дій, через що страждає громадянське населення. На Донеччині голова ОВА Павло Кириленко повідомляє про те, що з початку вторгнення загинуло 128 людей і 523 поранено російськими загарбниками (за даними на 27 березня). І це без урахування загиблих у Маріуполі та Волновасі, де говорять про сотні похованих просто на вулицях, як і без даних про загиблих на тимчасово окупованих територіях. На Луганщині ситуація не легша. Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомляє в ранковому зведенні за 28 березня, що «росіяни не в змозі просунуться далі, тому продовжують зриватися на мирних жителях – за останню ніч обстріляно будинки у Сєвєродонецьку та Рубіжному, про трагедію у Боровському із загибеллю дитини та пораненням ще однієї вже відомо всім».
Маріуполь і взагалі став показовим прикладом того, як саме Росія прийшла «звільняти» і «рятувати» жителів Донбасу. Російські війська безупинно бомбардують місто, блокують постачання гуманітарної допомоги, обстрілюють гуманітарні коридори, а людей силоміць вивозять до Росії. По місту облаштовано братські могили, за повідомленням міськради, у місті почався голод.
Раніше StopFake спростовував фейк про те, що Україна нібито здійснювала геноцид проти жителів Донбасу, що нібито «знайдено українські медалі «За взяття Криму» і що нібито існував секретний наказ командувача Нацгвардії України про наступ на Донбас у березні 2022 року.