Джо Байден заявив, що застосування ракет «Кинжал» є ознакою того, що «Путін притиснутий до стіни» через відсутність успіхів російської армії в Україні. Він також наголосив, що ці ракети нічим принципово не відрізняються від уже відомих, крім того, що їх складно збити системами протиповітряної оборони.
Російські сайти розповсюджують інформацію про те, що Президент США Джозеф Байден нібито визнав, що «боїться» російських гіперзвукових ракет «Кинджал». «Очільник Білого дому констатував, що армія США не спроможна зупинити гіперзвукову ракету «Кинджал», – пишуть російські ЗМІ.
Президент США не говорив про те, що «боїться» російських гіперзвукових ракет. Навпаки, він назвав застосування цієї зброї ознакою того, що «Путін притиснутий до стіни» через відсутність успіхів російської армії в Україні, і тепер дотримуватиметься більш агресивної тактики. Байден також наголосив, що ці ракети нічим принципово не відрізняються від уже відомих, крім того, що їх складно збити системами протиповітряної оборони. «Вони ( Росія – прим.ред.) запустили свою гіперзвукову ракету, тому що це єдине, що вони можуть зробити з абсолютною упевненістю. Як ви всі знаєте, це зброя ураження, але на ній така сама боєголовка, як і на будь-якій іншій запущеній ракеті. Між ними немає якоїсь значущої різниці, за винятком того, що збити її практично неможливо. Саме тому вони використовують цю ракету», – наголосив Байден.
Згідно з інформацією сайту The Insider, випущена Росією ракета є модифікованою версією старішого боєприпасу. «Кинджал» дійсно рухається на гіперзвукових швидкостях, але не належить до передових видів озброєння. «Правда в тому, що гіперзвукова ракета Х-47М2 «Кинджал» насправді є не більш ніж звичайною балістичною ракетою повітряного базування, конструкція якої була розроблена ще в 1980-х роках. Гіперзвукова швидкість насправді не є чимось особливим, але існує новітнє озброєння, яке використовує гіперзвукову швидкість для досягнення цілей новими чи іншими способами. Проте «Кинджал» до нього не належить», – зазначає військовий аналітик Алекс Холлінгс. Аналітик також заявляє, що «Кинджал» є модифікованою версією балістичної ракети малої дальності 9К720 «Іскандер» із новою системою наведення, розробленою спеціально для операцій «повітря-земля». Російська ракета, як і інші, працює з використанням традиційної ракетної силової установки та пригніченої балістичної траєкторії польоту.
За словами Холлінгса, ракети «Кинджал» є швидше маркетинговим прийомом, ніж технологією нового покоління. Це зумовлено тим, що Росія просто не може дозволити собі серійне виробництво сучасних літаків, таких як винищувач Су-57 або танків на кшталт Т-14 «Армата», без участі іноземних компаній. А щоб залучити іноземних покупців, РФ має створити імідж країни, здатної розробити зброю, що не поступається або навіть перевершує зброю таких потужних держав, як США та Китай.
Більше того, експерт із озброєння Том Карако у коментарі The Washington Post пояснив, що хоча «Кинджал» і складніше збити засобами ППО, проте «це величезна помилка – думати, що ці речі не можна перемогти, від них не можна захиститися». «Зрештою, це лише ракети», – підкреслив Карако.
Бельгійський аналітик оборонної стратегії Жозеф Хенротін також зазначив у Twitter, що в Росії, можливо, закінчуються балістичні ракети малої дальності «Іскандер», або вона хоче підняти ставки, розгорнувши гіперзвукову ракету з ядерним зарядом. Водночас російський аналітик Павло Фельгенгауер також наголосив, що ракета мало що змінить на території України, крім «певного психологічного та пропагандистського ефекту», додавши, що її застосування може свідчити про те, що у російських військ закінчуються інші види озброєння.
З огляду на це Міністерство оборони Великої Британії заявило, що використання «Кинджала» навряд чи суттєво вплине на результат російського вторгнення в Україну.
StopFake продовжує викривати фейки про вторгнення РФ в Україну, наприклад, у наступних матеріалах: «Фейк: Російські ракети не ушкоджували Бабин Яр», «Фейк: Україні потрібна «денацифікація»», «Фейк: Україна здійснювала геноцид жителів Донбасу».