На відео, яке кремлівські ЗМІ використовують на доказ історії про «прорив української ДРГ», показано не українську військову техніку, а бронетранспортер, який перебуває на озброєнні російської армії.
Чергове постановочне відео авторства кремлівських дезінформаційних ЗМІ поширилося у соцмережах, а також на пропагандистських сайтах. Розповідаючи про «прорив української диверсійної групи» «через південний фронт «ДНР», різні ресурси, у тому числі кремлівський «Перший канал», показали «знищену техніку», яка нібито належала українцям. Заявили також, що було знищено дві БМП та вбито п’ятьох «українських диверсантів».
«Це БТР, на якій пересувалася українська диверсійно-розвідувальна група. Її зупинили пострілом із гранатомета. БТР спалахнув. Українські диверсанти відстрілювалися, на землі багато гільз і людські останки», – розповідає представниця «Первого канала».
StopFake уже звертав увагу на постановочність відео, яке супроводжує історію про «прорив української ДРГ» біля Ростовської області. Це не перші такі відеофейки, які використовуються пропагандою для ескалації, звинувачення України у нібито масовому наступі на Донбас та РФ. Про це можна почитати у таких матеріалах: «Фейк: В Луганській області хотіли підірвати залізничний шляхопровід на шляху «евакуації» в Росію», «Відеофейк: Знешкодження «українських диверсантів», які готували хіматаку в Горлівці», «Фейк: ЗСУ збили дрон спостерігачів ОБСЄ на Донбасі».
Український мілітарний портал, у свою чергу, вказав на ті деталі, які доводять, що на відео з технікою не українська БМП, а російський бронетранспортер БТР-70. У сюжеті «Першого каналу», коли кореспондентка показує машину, видно, що на ній характерні саме для бронетранспортера БТР-70 бійниці та бічний десантний люк. Ще одна візуально впізнавана деталь – верхня частина корпусу бронетранспортера, яка має конструкцію, що відповідає БТР-80.
«Така модернізація серійно виконується на підприємстві «Арзамаський машинобудівний завод» з 2006 року і знаходиться на озброєнні російської армії з 2005 року, хоча останні кілька років її вже не виробляють в інтересах збройних сил Росії», – пише «Мілітарний».
У пресслужбі Операції об’єднаних сил України також заявили, що ця історія з українською ДРГ на кордоні з Ростовською областю є суцільною вигадкою.
«Збройні сили України не нападали на Донецьк та Луганськ, не відправляли диверсантів та БТР через кордон, не обстрілювали територію РФ чи російський прикордонний пост. Все це – продукти російської фабрики фейків», – повідомив начальник пресслужби ООС України Павло Ковальчук.
У ЗСУ також не повідомляли про ті втрати, про які заявляли кремлівські ресурси.