Альберта Бурлу не заарештовували. Акції фармкомпаній впали після релізу Pfizer про ефективність нового препарату, який лікує COVID-19.
У соціальних мережах активно поширюється дезінформація про «арешт» голови правління та генерального директора компанії Pfizer Альберта Бурли. У публікаціях запевняється, що ФБР заарештувало очільника Pfizer вранці 5 листопада: «йому висунуто звинувачення у шахрайстві за його роль в обмані клієнтів щодо ефективності вакцини від COVID-19. Pfizer звинувачується у фальсифікації даних і дачі хабарів у великих розмірах», – йдеться у повідомленнях. Також повідомляється, що на тлі «арешту» Бурли впали акції всіх великих фармацевтичних компаній.
Інформація про арешт Бурли – фейк, не підкріплений фактами. Першоджерелом поширення дезінформації про фейковий «арешт» генерального директора компанії Pfizer Альберта Бурли став канадський сайт «Conservative Beaver». Саме видання позиціонує себе як трансформована в інтернет-медіа «підпільна газета», яка публікує новини, отримані «з альтернативних джерел».
Медіа «Conservative Beaver» розпочало роботу у 2020 році й упродовж цього часу публікує антивакцинаторські, конспірологічні та маніпуляційні статті. Згідно з дослідженням організації Media Bias, ресурс Conservative Beaver позиціонує себе як «незалежний», проте фактично сайт відноситься до «упереджених та сумнівних» ЗМІ. Експерти Media Bias наголошують, що сайт часто постить дезінформацію, взяту з російських пропагандистських ЗМІ – таких як RT (колишня Russia Today, «Россия сегодня»).
Дезінформаційна новина про арешт Альберта Бурли з’явилася того ж дня, як вийшов офіційний реліз Pfizer про її новий винахід. 5 листопада на офіційній сторінці компанії з’явилось повідомлення, що новий препарат Paxlovid для лікування COVID-19 на 89% знижує ризик госпіталізації та смерті від коронавірусу. Після цього сумнівні сайти почали поширювати дезінформацію про міфічний арешт Бурли.
Однак гендиректор Pfizer після появи фейкових новин неодноразово з’являвся в ефірах американських телеканалів. Так, наприклад, 5 і 6 листопада Бурла давав коментарі про новий препарат проти COVID-19 компаніям CNBC, CNN, Bloomberg та іншим.
Котирування акцій основних конкурентів Pfizer справді обрушилися. Скажімо, акції Moderna 5 листопада впали в ціні до $237 проти ціни $346 на два дні раніше. У цьому немає нічого «дивного» чи «неприродного» – падіння вартості акцій конкурентів Pfizer продиктоване головним законом ринку «попиту та пропозиції». Акції інших компаній, окрім Pfizer, впали якраз у день презентації дослідження ефективності нового препарату Pfizer проти COVID-19.