Російські ЗМІ та деякі ресурси в Україні поширили чергову дезінформацію, що приписується українським чиновникам. Цього разу в фальсифікації історії та запереченні Голокосту звинуватили міністра культури й інформаційної політики України Олександра Ткаченка, заявивши, що він нібито «зрівняв роль нацистів і СРСР у трагедії Бабиного Яру».
Про це написали Страна.today, РИА Новости, «Українські новини», ТАСС, cont.ws, Шарий.net, Риафан, Klymenko time і багато інших ЗМІ.
Агітпроп заявляє, що таку заяву міністр зробив на прем’єрі фільму Сергія Лозниці «Бабин Яр». РІА Новости, посилаючись на очільника Єврейського комітету України Едуарда Долинського, пишуть, що «міністр заявив, нібито в Бабиному Яру лежать жертви двох тоталітарних режимів». А також що «така заява стосовно жертв Бабиного Яру – це фальсифікація історії й заперечення Голокосту».
У своєму виступі на прем’єрі фільму «Бабин Яр. Контекст» міністр Олександр Ткаченко не прирівнював роль нацистів і СРСР у трагедії Бабиного Яру, а лише говорив про драму людини, яка опинилася між тиском двох тоталітарних систем.
На запит StopFake пресслужба Міністерства культури й інформаційної політики України надала текст виступу Олександра Ткаченка на прем’єрі; як зазначили у пресслужбі, йшлося конкретно про фільм «Бабин Яр. Контекст».
«Друга світова війна – дуже складна тема, в якій завжди мало уваги приділялося людині. Великі системи, армії, зброя, танки… але не людина в окупації. Завжди поза увагою була драма людини в окупації. Простої людини, простих сімей, які опинялися між тиском тоталітарних систем. Я ще не бачив цю стрічку – “Бабин Яр. Контекст”, але, знаючи вже багато років Сергія Лозницю, впевнений, що нас чекає чудова професійна робота з архівними кадрами. І сподіваюся, режисерові вдалося показати цю драму людини в окупації… » – сказав міністр Ткаченко під час прем’єри фільму Лозниці.
Як видно з тексту виступу Олександра Ткаченка, ні про яке заперечення Голокосту не йшлося. У своїх офіційних акаунтах в соціальних мережах міністр також писав про 80-ті роковини трагедії в Бабиному Яру, зазначаючи, що «слід знати, що це (трагедія – прим. ред.) – наслідки політики антисемітизму, нетерпимості, мови ворожнечі» і що пам’ять про цю трагедію намагалися стерти «через непублічний антисемітизм радянської влади» (цю заяву також підхопили російські ЗМІ, щоб використати як спробу звинуватити міністра у фальсифікації історії).
До того ж звинувачувати міністра в тому, що його твердження про жертви двох тоталітарних режимів у Бабиному Яру є фальсифікацією історії, – неправильно. У 1932-1933 роках там ховали жертв Голодомору – геноциду українського народу, викликаного примусовою і репресивною політикою, яку проводив комуністичний режим.