Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider
РІА «Новости» винесло на головну сторінку свого сайту повідомлення під заголовком «Google визнав борщ російською стравою». У ньому йдеться:
«Інтернет-платформа “Google мистецтво і культура” включила борщ до списку десяти російських страв, які увійшли в історію.
“Історія борщу сягає глибини століть, але в ХХ столітті цей простий і ситний суп став основною стравою в меню кафе від Хабаровська до Бреста!” – розповідається в статті. <…> Вони уточнили, що в куховарських книгах існує багато варіантів борщу, а український – з тертим салом і часником – один із них. Цю страву можна готувати з різними видами м’яса – беконом, сосисками і вареною яловичиною – або з червоним перцем і копченою свининою (“по-флотськи”)».
Не оминули цю подію і «Вести». У їхньому матеріалі під заголовком «Google назвав борщ російською стравою» сказано:
«На інтернет-платформі Google Arts & Culture склали підбірку десяти російських страв, які увійшли в історію. У список потрапив борщ. <…>
На інтернет-платформі йдеться, що в куховарських книгах є безліч варіантів страви, зокрема й український – туди додають терте сало і часник. Також є борщ по-московськи з різними видами м’яса.
Окрім улюбленого багатьма супу до списку потрапили вінегрет, олів’є, сирники, пельмені, гречана каша, бефстроганов, окрошка, млинці, шашлик. <…>
Раніше повідомлялося, що Україна подала заявку на внесення борщу до списку спадщини ЮНЕСКО».
«Визнання» російських прав на борщ з боку Google здалося важливою новиною відразу двом найбільшим державним пропагандистським ЗМІ. Незрозуміло, щоправда, чому Google розглядають як авторитетну в цьому питанні інстанцію.
Але Google взагалі не займається розглядом таких питань, а на Google Arts & Culture публікують свої матеріали партнери платформи – пов’язані з культурою і туризмом організації із різних країн. Нещодавно там з’явилася публікація під назвою «10 російських страв, які увійшли в історію»; серед цих десяти згадується і борщ. Публікація супроводжується дисклеймером: «Деякі історії створюються незалежними авторами і не завжди відображають позицію організацій, які надали матеріали».
Організацій же таких три: американський фотобанк LIFE Photo Collection (він відповідає за фотоматеріали), іспанська Королівська академія гастрономії (її навряд чи цікавить російсько-українська суперечка через борщ) і російське Федеральне агентство з туризму. Швидше за все, саме воно і «визнало» борщ російським.
Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider