Міжнародне дослідження проведене Міжнародним центром журналістів (ICFJ) та Центром цифрової журналістики при Колумбійському університеті, свідчить, що Facebook найпотужніший поширювач дезінформації в Інтернеті.

Дослідження розпочались у квітні цього року і мали на меті вивчити вплив коронавірусної кризи на журналістику у всьому світі. Згідно з часописом “Guardian”, саме журналісти визнали Facebook найбільшим джерелом дезінформації щодо загрози Covid-19. Це сталося попри запевнення Facebook у боротьбі з поширенням теорій змови. Але, схоже, що цього не сталося, бо тільки у квітні вебсайти, які ширили дезінформацію про здоров’я, набрали майже пів мільярда переглядів у Facebook.

Мало того, згідно з доповіддю, підготовленою для фонду German Marshall Fund Digital (GMFD), активність користувачів з США у джерелах, які поширюють фейкові новини, зросла більш ніж на 100% у порівнянні з 2016 роком, тобто періодом попередньої виборчої кампанії. Це ще не кінець. Вебсайт defence24 зазначає, що ресурси, які маніпулюють змістом і безвідповідально його представляють, ще більш популярні. Останнє викликає занепокоєння, оскільки, згідно з статтею, “ фактчекери рідше викривають маніпуляційні ресурси та ідентифікують їх, як фейк”.

“Дезінформація заражає наш демократичний дискурс зі швидкістю, яка загрожує довгостроковому здоров’ю нашої демократії. Кілька сайтів під виглядом новинних ресурсів, поширюють більше неправдивої та маніпулятивної інформації, ніж напередодні виборів 2016 року”, – стверджують автори звіту GMFD.

Тим часом Facebook заявляє, що бореться не лише з цією проблемою. Гігант Кремнієвої долини щойно оголосив, що актуалізував свою політику ширення ненависті таким чином, що блокує вміст, який суперечить або спотворює знання про Голокост. Також цю сферу в опитувані журналісти назвали головним джерелом “родючої дезінформації”. Декларацію Facebook підтримав Комітет Освенцима, а також ізраїльський Інститут Яд Вашем, Світовий єврейський конгрес та Американський єврейський комітет.

WM

Джерела:The Guardian, defence24.pl