Рішення про надання Україною військової допомоги іноземним державам приймають уряд і президент країни, але про допомогу Азербайджану на сьогодні ніхто не говорить.
Російські ЗМІ вхопилися за висловлювання української депутатки Людмили Марченко про допомогу Азербайджану і поширили новин про те, що нібито Україна вже готова надати військову підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Насправді рішення про надання допомоги іноземним державам приймають уряд і президент країни, зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Таку можливість прокоментував також і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
Новину про те, що нібито Україна вже готова надавати військову допомогу Азербайджану, поширили сайти Лента, Известия, Взгляд, regnum.ru, Газета.ру, eadaily.com, Федеральное агентство новостей і багато інших.
Раніше в ефірі каналу «Україна 24» народна депутатка із фракції «Слуга народу», заступниця співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Азербайджанською Республікою Людмила Марченко заявила:
«Наскільки я знаю, ми вже надаємо допомогу і в правовому полі, і в ресурсному полі, йдеться і про гуманітарну допомогу. Сьогодні розглядається питання складання списку, що саме потрібно… Україна готова сьогодні на різних майданчиках підтримувати Азербайджан… Це і військова підтримка, і гуманітарна – всім тим, що потрібно буде в майбутньому. Це воєнна ситуація».
Невдовзі після появи цієї цитати голова МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що «кожен народний депутат України може висловити свою позицію або думку з будь-якого питання, але рішення про надання допомоги іноземним державам входить до компетенції уряду і президента України”.
«Україна є домівкою для численної вірменської та азербайджанської діаспор. Вкрай важливо забезпечити мир і міжнаціональну злагоду для всіх етнічних громад, які проживають в Україні. Закликаю представників вірменської та азербайджанської громад не піддаватися на провокації й дотримуватися чинного в Україні законодавства», – заявив Дмитро Кулеба.
У свою чергу, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зазначив у себе в Twitter, що «Україна не надаватиме військової допомоги в азербайджано-вірменському конфлікті жодній зі сторін».
У партії «Слуга народу» також виступили з заявою про те, що «особисті думки депутатів не є офіційною позицією фракції. І тим більше, офіційною позицією держави».
Сама депутатка Людмила Марченко пізніше пояснила на своїй сторінці в Facebook, що «ЗМІ неправильно трактували її висловлювання”, і що йшлося не про надання зброї.
Раніше заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар зустрічався і з послом Вірменії, і з послом Азербайджану, під час зустрічей було обговорено співробітництво і необхідність зробити все для збереження міжнаціонального миру, щоб не допустити протистояння між вірменською та азербайджанською громадами в Україні.