У соціальних мережах з’явилася публікація, в якій стверджується, що алюмінієвий вакцинний ад’ювант, що міститься в більшості вакцин, негативно впливає на здоров’я людини. Зокрема, стверджується, що алюміній потрапляє в мозок, накопичується в м’язах і, внаслідок цього, викликає аутоімунні захворювання та невропатології. Насправді вчені за десятиліття досліджень не виявили побічних ефектів використання алюмінієвого ад’юванту в вакцинах. Більше того, людина щодня вживає речовини, в яких містяться солі алюмінію, з їжею та водою. Понад 97% цього алюмінію виводиться з організму, і тільки невелика частина залишається у тканинах.

Скріншот – facebook.com
Скріншот – vvv.org.ua

 

Фейк: Алюмінієвий вакцинний ад’ювант накопичується у м’язах і потрапляє в мозок. Це викликає величезну кількість аутоімунних захворювань і невропатологій.

Факт: Передусім потрібно розібратися, навіщо в вакцинах міститься алюміній і для чого він використовується. Алюміній у вакцинах міститься як добавка, за допомогою якої посилюється імунна реакція людини. Алюміній почали додавати в вакцини ще в 1930-х роках. Як пояснюють у Центрі з контролю захворювань (США), якби не алюміній, кількість доз вакцин необхідно було б збільшити. При цьому кількість металу, який додають в вакцини, незначна

Алюміній є однією з найбільш поширених речовин на планеті. Він є в їжі, воді та повітрі. Під час годування немовля за 6 місяців отримує 7 міліграмів алюмінію з молоком; за той же період кількість алюмінію в вакцинах становить 4,4 міліграма

Детально про те, як алюміній виводиться з організму і які побічні дії він проявляє, розповідається у статті для журналу Médecine et Maladies Infectieuses. Дослідники зробили кілька висновків. В організмі людини алюміній накопичується в різних тканинах, в тому числі у кістках, печінці, легенях і нервовій системі. Проте переважна частина алюмінію виводиться з організму через нирки (95%), а також через жовчний міхур (2%). В середньому цей алюміній виводиться з організму за 8 годин. Невелика кількість алюмінію зберігається в організмі довше й починає виводиться через тижні або навіть роки. Невелика частка алюмінію з організму не виводиться і накопичується.

З цього приводу вчені пишуть таке: «Частина алюмінію постійно накопичується в різних органах, і кількість алюмінію збільшується з віком і якщо збільшується доза алюмінію, що потрапляє в організм. Постійні запаси алюмінію оцінюються в дозі від 30 до 50 мг у дорослих».

Проаналізувавши наукові дані за останніх 90 років, вчені дійшли такого висновку: «поза сумнівом, солі алюмінію в вакцинах є безпечними».

У дослідженні, яке було опубліковано в журналі Frontiers in microbiology в березні 2020 року, також не підтверджується зв’язок між вакцинами з алюмінієвим ад’ювантом і його можливим негативним впливом на розвиток мозку.

Проаналізувавши наявні докази, спеціальний комітет ВООЗ ухвалив, що немає необхідності виключати солі алюмінію із щеплень. Тим не менше, в ВООЗ також погодилися, погодилися, що потрібні додаткові дослідження, щоб більш якісно і повно вивчити це питання.

У Глобальному консультативному комітеті з безпеки вакцин (ГККБВ) на основі отриманих даних також дійшли висновку, що алюмінієвий ад’ювант не становить загрози для здоров’я. «За останніми даними, немає жодних причин вважати, що застосування вакцин, які містять алюміній, становить собою ризик для здоров’я. Також немає жодних науково або клінічно обґрунтованих причин рекомендувати зміни в методиці вакцинації. ГККБВ розглянув дані контрольного дослідження, проведеного у Франції, і дійшов висновку, що наявні факти не підтверджують зв’язок між наявністю макрофагів, які містять алюміній на місцях попередньої вакцинації, і клінічними симптомами захворювання», – заявили в організації.

Скріншот – who.int

Підтримує думку колег і відомий український лікар-педіатр Євген Комаровський. В одному з відео на своєму YouTube-каналі лікар стверджує, що «алюміній у вакцинах безпечний, оскільки присутній у вигляді нерозчинної солі, стимулює вироблення імунітету і не чинить ніякого негативного впливу на організм» (1: 40-1: 55).

Вчені нагадують, що головним джерелом алюмінію для людини є вода, їжа і повітря. Більшість дорослих людей протягом дня вживають від 1 до 10 мг алюмінію. Водночас, вакцинація відбувається відповідно до календаря щеплень.