Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider
РІА «Новости» в матеріалі під заголовком «Малишева розповіла про “паралізований страхом” Нью-Йорку» повідомляє:
«Телеведуча і лікарка Олена Малишева в своєму інстаграмі розповіла, що в США все “паралізовано страхом” через пандемію.
З її слів, закрито “тотально все”, люди носять маски, а передачі на російськомовному радіо присвячені COVID-19. Зокрема, вона описала ситуацію в Нью-Йорку.
“Не працює нічого. Якщо відкрили якісь магазини, то ти входиш туди один. Записують прізвище, email”, – пояснила Малишева.
Вона не знає причини такого стану справ. З її слів, усі звикли, що США – оплот наукового підходу. “А тут панують страхи”, – підкреслила вона».
Ця заява ведучої Першого каналу видалося цікавою і важливою не тільки РІА, а й виданням «Лента.ру» та «Взгляд», які теж присвятили йому замітки. Але на тлі іншої інформації з Нью-Йорка заява має досить дивний вигляд.
За інформацією журналу New York, місто цілеспрямовано повертається до нормального життя. Адміністрація штату Нью-Йорк встановила чотири фази відновлення діяльності підприємств, і в місті Нью-Йорку з 6 липня введено третю фазу (на решті території штату – четверту).
У третій фазі дозволено зібрання чисельністю до 25 осіб і відкриваються зали ресторанів (але в місті Нью-Йорку їх відкриття поки призупинено, працюють тільки літні веранди). Ще у другій фазі відкрилися офіси, банки, роздрібні магазини (крім великих торгових центрів), церкви, перукарні тощо. Відкрито міські пляжі. Зрозуміло, у громадських приміщеннях потрібно носити маски та дотримуватися дистанції. Ніяких вимог повідомляти в магазинах ім’я та адресу електронної пошти, звісно ж, немає.
6 липня Малишева повідомила в Instagram, що летить у Нью-Йорк, де живе її син; її розповідь про обстановку в місті основана на особистих враженнях. Але в інтернеті постійно з’являються відеосюжети про життя Нью-Йорка, і те, що ми в них бачимо, найменше схоже на паралізоване страхом місто.
Багато людей носять маски, але далеко не всі (носіння масок на вулицях в Нью-Йорка, як і в Москві, не обов’язкове, але рекомендоване). На Манхеттені люди гуляють, грають вуличні музиканти, йде торгівля стріт-фудом. Магазини здебільшого працюють, хоча іноді трапляються й зачинені.
А ось влаштована 14 липня в Брукліні маніфестація на підтримку поліції під гаслом blue lives matter (мається на увазі синя форма американських поліцейських). Учасників у багато разів більше від дозволених у третю фазу відновлення 25, маски далеко не у всіх.
Зрозуміло, Малишева може мати свою особисту думку про ситуацію в Нью-Йорку; можливо, місто відкрилось їй не з того боку, з якого його бачать автори численних відеосюжетів. Але дивно, що РІА «Новости» побачило в цьому привід для інформаційного матеріалу.
Того ж дня Сергій Собянін порівняв ситуацію в Москві та Нью-Йорку, заявивши, що в обох містах приблизно однаковий рівень імунітету до коронавірусу – близько 60%, хоча тиждень тому його заступниця Анастасія Ракова називала іншу цифру по Москві – 21,7%.
Джерело: Юрій Бершидський, для The Insider